Postępy w pracach nad portem Xbox Baldur’s Gate 3 są obiecujące, wkrótce nadejdą dobre wieści

Rozwój Baldur’s Gate 3 na Xbox

Pojawienie się Baldur’s Gate 3 na Xboxie wydaje się obiecujące, choć fani wciąż czekają na oficjalną datę premiery. Niedawno dyrektor generalny Larian, Swen Vincke, podzielił się ze swoimi obserwatorami dość mile widzianymi aktualizacjami na X (dawniej Twitterze). W nowym poście prezes udostępnił dwa wykresy pokazujące, jak w ostatnich tygodniach zmniejszyło się obciążenie pamięci RAM i VRAM dla portu Series S w grze Baldur’s Gate 3.

„Dostałem miły prezent od naszych inżynierów. Główną przeszkodą było zapewnienie dobrej kontroli pamięci i marginesu na skoki. Myślę, że przyniesie to korzyści również wszystkim platformom” – napisał załączając oba wykresy.

Postęp rozwoju

Swen Vincke dodał te słowa kluczowe: „ Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jesteśmy już bardzo blisko tego celu. »

Nie trzeba dodawać, że wielu jest podekscytowanych tą wiadomością o postępie w grze.Larian po raz pierwszy ogłosił plany wydania Baldur’s Gate 3 na Xbox na początku tego roku, w sierpniu. Chociaż gra została wydana tego lata na PC i PlayStation, w harmonogramie wydawniczym wyraźnie nie było konsoli Xbox, a głównym punktem spornym była rozgrywka na podzielonym ekranie na Series S.

Ale teraz, gdy koniec 2023 roku szybko się zbliża (jak to się dzieje, że Święta Bożego Narodzenia już za niecałe siedem tygodni?!), pojawiła się nowa nadzieja, że ​​Baldur’s Gate 3 przeskoczy na Xboxa już wkrótce.

Kolejne ogłoszenia

Wygląda na to, że nie minie dużo czasu, zanim Larian będzie gotowy ogłosić światu oficjalną datę premiery konsoli Xbox. Będziemy oczywiście informować Państwa, gdy tylko dowiemy się więcej.

Inne wieści dotyczące Baldur’s Gate 3

Co więcej, w launcherze GOG-a dostrzeżono nowe osiągnięcie dla gry o nazwie Foehammer, które nawiązuje do trybu Honoru. To skłoniło wielu do spekulacji, że wkrótce do gry zostanie wprowadzony nowy tryb trudności, który ograniczy graczy do jednego pliku zapisu i permadeath.

Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że i tak mam dość kłopotów, ale jeśli o to ci chodzi, to dobrze. Podziel się ze mną swoimi wysiłkami związanymi z wieczną śmiercią, jeśli ten tryb raportowania dojdzie do skutku. Bardzo chciałbym je zobaczyć.

Źródło: www.eurogamer.net