Poradnik zapachowy Octopath Traveler 2Zadania poboczne Octopath Traveler 2 Scent of Commerce pojawiają się na mapie świata jako ważne cele fabularne, a chociaż dwa z nich nie są tak naprawdę tak ważne, możesz zdobyć fajne bonusy za niewielki wysiłek. Trzeci to jednak jeden z najważniejszych questów w grze i musisz go ukończyć, aby mieć pełny dostęp do mapy i wszystkich jej sekretów.

Ten przewodnik wyjaśnia, jak ukończyć każde zadanie Scent of Commerce w Octopath Traveler 2.

Czym jest zapach handlu Partitio?

Scent of Commerce to zestaw trzech pobocznych zadań, które odblokowują się po ukończeniu pierwszego rozdziału Partitio. Pomimo pojawienia się na mapie świata z ikoną Partitio, są one całkowicie opcjonalne i nie są wymagane do ukończenia jego historii lub dotarcia do prawdziwego rozdziału końcowego.

To powiedziawszy, zdecydowanie wypełniamy zadanie Scent of Commerce w Toto’haha, ponieważ dostajesz własną łódź i możesz swobodnie podróżować, znajdować opcjonalne lochy, a nawet odblokować tajną pracę.

Pozostałe dwa to niezłe bonusy i pasują do misji Partitio jako kupca, ale jeśli nie przejmujesz się wiedzą i odtwarzaczem muzyki, możesz je pominąć.

Winterbloom Zapach Handlu

Rozdział Winterbloom jest najtańszy do ukończenia, ponieważ wymaga jedynie używania Path Actions do rekrutacji NPC. Odwiedź Winterbloom — znajdujące się w centrum Zimowych Krain, na wschód od Cape Cold — i udaj się do dużego domu na wschodzie miasta z Partitio w swojej drużynie. Słyszy wołanie o pomoc i wpada do środka.

Okazuje się, że krzyk jest nagrany na płycie gramofonowej, a mężczyzna w środku próbuje dowiedzieć się, co zrobić z urządzeniem, ponieważ wydaje się, że nikt go nie chce. Partitio zaleca nagrywanie muzyki i bierze na siebie poszukiwanie muzyków.

Osoby, których szukasz to:

  • Kleryk grający na pianinie: Flamechurch, w ciągu dnia wewnątrz kościoła, a nocą przed drzwiami
  • Skrzypek: zachodni brzeg Canalbrine w pobliżu karawany w nocy, w tawernie w ciągu dnia
  • Gitarzysta: Zachodnie wejście do Crackridge w ciągu dnia

Możesz użyć akcji Wynajem Partitio, aby ich zrekrutować, ale skorzystanie z Przewodnika Temenosa lub Uroku Agnei jest lepszą, tańszą alternatywą.

Po zebraniu wszystkich trzech muzyków możesz w dowolnym momencie posłuchać kilku melodii na gramofonie. Możesz także kupić nowe tory w sklepach z przedmiotami w każdym początkowym mieście.

Kolega Temenosa z Flamechurch jest jednym z muzyków, których Partitio musi zatrudnić.

Zapach handlu Sai

Rozdział Scent of Commerce w Sai zajmuje mniej czasu, choć jest trochę kosztowny. Rozpoczyna się po przybyciu do miasta z Partitio w drużynie. Zauważa insygnia słynnego kupca imieniem Masoud i chce się z nim spotkać. Masoud nie jest tak chętny i mówi Partitio, że musi przywrócić największy skarb kupca.

Zmień czas na noc, wyjdź na zewnątrz i zatrudnij córkę Masouda (1000 liści). Porozmawiaj ponownie z Masoudem i wyjdź z domu. Partitio ostatecznie odkrywa odpowiedź na test Masouda. Wróć do środka i wydaj 5000 liści, aby zatrudnić Masouda.

Efektem tego wszystkiego jest Mercantile Manuscript Archive Key, którego możesz użyć do odblokowania budynku za domem Masouda. Wewnątrz znajduje się Mercantile Manuscript, który jest zasadniczo połączeniem glosariusza i księgi wiedzy. Zawiera informacje o zbroi, lokalizacjach, przedmiotach i nie tylko – nieistotne dla historii, ale niezły kawałek tła, jeśli go szukasz.

Tropu’hopu Scent of Commerce – Jak zdobyć łódź

Jeśli wykonujesz tylko jedno Scent of Commerce lub nawet jedno zadanie poboczne w Octopath Traveler 2, niech to będzie to. Założenie jest proste: udaj się do Tropu’hopu, na wschód od Wioski Bestii, i wejdź do portu z Partitio. Porozmawiaj z kobietą na doku. Próbuje sprzedać łódź i wydaje się, że nikt jej nie chce – z wyjątkiem Partitio.

Problem w tym, że ustaliła cenę na 100 000 liści. To stroma suma, zwłaszcza na początku gry, kiedy musisz wyposażyć swoją drużynę. Upewnij się, że kradniesz i błagasz o wartościowe przedmioty, takie jak woreczki na monety i biżuterię. Wstrzymaj się ze sprzedażą starej broni, chyba że masz czym ją zastąpić. Twoja aktywna postać może tego nie potrzebować, ale jeśli zamienisz pracę na inną postać, będą potrzebować czegoś do walki.

Gdy będziesz miał pieniądze, odwiedź ponownie port i kup statek. Teraz możesz swobodnie żeglować po morzach, jak chcesz. Na początek sprawdź wir na wschodzie. Jest tam loch, opcjonalny boss i tajna praca.

Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i zaleceniami dla początkujących, od kogo zacząć, jeśli wciąż jesteś na początku swojej przygody z Octopath 2.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/octopath-traveler-2-scent-of-commerce-guide/1100-6512053/?ftag=CAD-01-10abi2f