Top 10 wydarzeń związanych z grami na czerwiec 2023 roku – IGN Summer of Gaming, Xbox Showcase, Ubisoft Forward i więcej!

Już prawie lato – 10 najważniejszych wydarzeń związanych z grami na czerwiec 2023 roku

Tak szybko minął czas! Chociaż E3 zostało odwołane, nie martw się – w czerwcu pojawi się wiele ekscytujących zapowiedzi gier wideo i ujawnień. Od IGN Summer of Gaming do Xbox Showcase, pamiętaj o odpowiednim zaznaczeniu swoich kalendarzy, aby nie przegapić ani jednego z poniższych wydarzeń.

1-30 czerwca – IGN Summer of Gaming 2023

IGN’s Summer of Gaming powraca po raz czwarty w czerwcu jako wielodniowe wydarzenie wypełnione mnóstwem gier i treści deweloperskich. Bądź gotowy na ekskluzywne ujawnienia, wywiady i wiele innych!

7 czerwca – prezentacja kolektywu Guerilla

Guerilla Collective’s Showcase oficjalnie rozpocznie czerwcowe wydarzenia związane z grami 7 czerwca. Spodziewaj się „ciężarówki” ogłoszeń. W zeszłym roku ogłoszono aż 40 nowych zwiastunów i zapowiedzi gier od Guerrilla Collective.

8 czerwca – Letni festiwal gier

Letni Festiwal Gier to bezpłatna transmisja na żywo prowadzona przez Geoffa Keighleya. Zobacz, co będzie dalej w grach wideo podczas transmisji 8 czerwca.

10 czerwca – Future Games Show

Pokaz gier przyszłości (FGS) wciąż czeka na premierę 10 czerwca. Można spodziewać się nagrań z gier niezależnych z kilkoma nowymi niespodziankami i „ulepszeniami formatu programu”.

11 czerwca – Świętowanie przedpremierowe Final Fantasy XVI

Fani Final Fantasy mogą spodziewać się transmisji z okazji premiery FFXVI, która odbędzie się 11 czerwca. Bądź gotowy na specjalną zapowiedź 16. rozdziału tej wyczekiwanej premiery franczyzy (22 czerwca).

11 czerwca – prezentacja Xbox

Xbox będzie gospodarzem swojej letniej prezentacji w czerwcu tego roku. W zeszłym roku podczas imprezy Microsoftu ogłoszono blisko trzydzieści gier.

11 czerwca – Starfield Direct

Bezpośrednio po Xbox Showcase odbędzie się Starfield Direct, gdzie zostanie ujawniona data premiery gry.

12 czerwca – Ubisoft Forward

Ubisoft zaprezentuje najnowsze informacje podczas ich transmisji na żywo 12 czerwca. Przed wydarzeniem nadrób zaległości i zobacz, co ogłoszono przez Ubisoft Forward jesienią 2022 roku.

Czerwiec (do ustalenia) – Prześlij prezentację VR

Chociaż nie ma jeszcze ustalonej daty, warto zwrócić uwagę na to wydarzenie. Przedstawiono kilka ogłoszeń dotyczących urządzeń VR.

Czerwiec (do ustalenia) – Wholesome Direct

Można spodziewać się naprawdę zdrowej estetyki pokazanej ponownie w tym roku na wydarzeniu Wholesome Direct, w tym nowych zwiastunów w parze z nowymi datami premier i oknami.

(Niepotwierdzone) – Nintendo Direct

Z nowym, dużym wydaniem, które pojawi się dla Legend of Zelda: Łzy królestwa, trudno sobie wyobrazić, na czym fanom będzie zależeć jeszcze bardziej niż Zelda w czerwcu! To wydarzenie jest w tej chwili do ustalenia.

(Niepotwierdzone) – stan gry Sony

Chociaż na razie niepotwierdzone, jeśli Sony ponownie przedstawi prezentację w czerwcu, prawdopodobnie zobaczymy garść nowych ujawnień na PSVR2 i PS5, a także nowe ujawnienia postaci i nowy wygląd nadchodzących wydań.

Źródło: IGN.com