Pomóż wszystkim zabłysnąć prawdziwymi kolorami w Rainbow Billy: Klątwa Lewiatana


Streszczenie

  • Rainbow Billy: Klątwa Lewiatana to pozbawiona przemocy przygodowa gra RPG, w której wykorzystujesz moc przyjaźni, aby zmienić kolor świata.
  • Zaimplementowano również różne funkcje ułatwień dostępu, aby ta gra o integracji była bardziej inkluzywna dla graczy.
  • Możesz kupić Tęczowy Billy dla Xbox One i Xbox Series X|S już dziś w sklepie Xbox.

Minęło dużo czasu, ale cały zespół ManaVoid (w tym ja) jest zachwycony tym Rainbow Billy: Klątwa Lewiatana jest wreszcie dostępny na Xbox One. A biorąc pod uwagę, że ostatni rok był szczególnie trudny dla większości z nas, uważamy, że nie ma takiego czasu, jak obecny, aby wypuścić grę bez przemocy, która zapewni akceptację bohaterów, inkluzywność i współczucie.

Ratowanie świata przed gigantycznym potworem poprzez walkę z wrogami i rekrutację członków drużyny to dość znane terytorium RPG. Ale w Tęczowy Billy, sprawy toczą się trochę inaczej… I to nie tylko dlatego, że przywracasz kolor do czarno-białego świata.

Zamiast totalnych slugfestów, w których bije się nadzienie z uroczych zwierzątek z kreskówek, „bitwy” rozgrywają się jak emocjonalnie zagadkowe „od serca do serca”. Twoim celem nie jest pokonanie wrogów, ale wysłuchanie ich zmartwień, dobranie właściwych słów i przywrócenie koloru ich sercom, aby się z nimi zaprzyjaźnić. Poza tym nie grindujesz walk, aby awansować: oferujesz moralne wsparcie (i słodycze), aby lepiej poznać swoich sojuszników, wzmacniając więzy przyjaźni.

Ta decyzja o stworzeniu przekonujących, pozbawionych przemocy „konfrontacji” wynika z decyzji, którą podjęliśmy jako zespół, aby wyróżnić się spośród ogromnej większości tytułów zorientowanych na walkę lub przemoc na rynku. Co więcej, o wiele bardziej sensowne było opowiadanie o akceptowaniu siebie i innych za to, kim jesteśmy, by obracać się wokół empatii.

Podobnie nie chcieliśmy, aby przesłanie akceptacji innych było puste. Nawiązaliśmy współpracę ze Skybound Games i organizacją non-profit RAD, aby upewnić się, że znaleźliśmy idealne miejsce między zdrowymi żartami z kreskówek a szczerymi, dokładnymi obrazami problemów ze zdrowiem psychicznym, szczególnie w odniesieniu do postaci o określonej tożsamości płciowej.

Chcieliśmy również rozszerzyć te motywy w grze, takie jak akceptacja i inkluzywność, także na naszych graczy, więc duża część prac rozwojowych koncentrowała się wokół udostępnienia gry jak największej liczbie osób.

Rainbow Billy: Klątwa Lewiatana

Nasz zespół grafików w szczególny sposób uwzględnił projekty, shadery i palety kolorów, dzięki czemu nawet daltoniści mogą poczuć wizualną satysfakcję z ponownego kolorowania świata krok po kroku! Zadbaliśmy również o opracowanie wielu konfigurowalnych poziomów trudności, które nie zmniejszałyby strategicznej złożoności konfrontacji lub łamigłówek.

Ponadto dodaliśmy opcję czcionki przyjaznej dla dysleksji w całej lokalizacji oraz taktyczne pola tekstowe, aby ułatwić śledzenie dialogów! Wprowadziliśmy również poprawki do subtelniejszych ruchów kamery, animacji i miejsc odrodzenia, dzięki czemu gra jest łatwiejsza do pobrania i grania dla wszystkich!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych funkcjach, nasz dyrektor techniczny Alexis Lessard utworzył wątek na Twitterze, w którym szczegółowo opisano niektóre nasze inicjatywy dotyczące ułatwień dostępu. Możesz to sprawdzić tutaj!

Rainbow Billy: Klątwa Lewiatana

To było naprawdę pocieszające, aby zobaczyć Tęczowy Billy rezonować z graczami z różnych środowisk, a ich wsparcie było integralną częścią gry. Myślę, że mówię w imieniu całego zespołu, kiedy mówię, że mogę poczekać, aż wszyscy w końcu doświadczą tych samych uroczych, przeładowanych pisków i wyciskania łez, co ci, którzy doświadczyli naszego demo!

Rainbow Billy: Klątwa Lewiatana jest dostępny dla Xbox One i Xbox Series X|S. Mamy nadzieję, że wypełni Twój świat nieco większą ilością kolorów!

Rainbow Billy: Klątwa Lewiatana

Xbox Live

Rainbow Billy: Klątwa Lewiatana

Gry Skybound

29,99 USD

BOHATEROWIE SĄ WE WSZYSTKICH KOLORACH. Rainbow Billy: The Curse of the Leviathan to zdrowa, przeznaczona do chwytania stworzeń platformówka przygodowo-łamigłówkowa 2.5D z elementami RPG. To przyjazna rodzinom i ogólnodostępna przygoda, w której musisz ratować dziwaczne stworzenia, przywracając kolory do świata, który kiedyś znałeś! Rainbow Billy opowiada uniwersalną historię dorastania o radzeniu sobie ze zmianami w świecie i akceptowaniu siebie i innych wokół nas! Czasami wystarczy rozmowa, empatia i nowy punkt widzenia, aby zmienić świat. ODKRYJ WSPANIAŁY ŚWIAT! Od ciemnych jaskiń na tajnych wyspach po ukryte zatoczki na wzburzonych morzach, odkrywaj bogaty świat pełen skarbów, ryb (ponieważ każda świetna gra ma minigrę wędkarską!), przyjaźni i… niebezpieczeństw! ROZWIĄZUJ ZAGADKI ŚRODOWISKOWE! Każdy świat jest pełen sprytnych wyzwań i tajemnic, które odblokowują nowe obszary do odkrycia! PRZYJAŹNIJ SIĘ CIEKAWYM STWORZENIOM! Poznaj ponad 60 dziwnych, sympatycznych stworzeń i pomóż im w ich problemach w spotkaniach bez przemocy! Stwórz swój własny unikalny zespół, aby uratować dzień! KOLOROWAĆ ŚWIAT! Przywróć kolor monochromatycznemu światu i pomóż swoim przyjaciołom znaleźć odwagę, by być sobą w opowieści o empatii i rozwoju.

Source : https://news.xbox.com/en-us/2021/10/06/true-colors-shine-in-rainbow-billy-the-curse-of-the-leviathan/