Pomóc Lordowi Plagi Imperatora w Baldur’s Gate 3?

Odkryj fascynujące postacie Baldur’s Gate 3. Imperator jest jednym z nich, a zaskakujące odkrycie przygotowuje scenę. W naszym poradniku dowiesz się, czy powinieneś pomóc Łupieżcy Umysłów Imperatora w grze Baldur’s Gate 3 i jakie będą konsekwencje Twoich wyborów. Uwaga, artykuł zawiera spoilery.

Pomóc Łupieżcy Umysłów Imperatora w Baldur’s Gate 3?

Wszyscy wiemy, że nie można ufać Illithidom ani Łupieżcom Umysłów. Jednak w Akcie 3 staniesz przed szczególnym dylematem. Wtedy spotkasz Imperatora Łupieżcę Umysłów z Baldur’s Gate 3, który poprosi cię o uratowanie go.

Zasadzka Githyanki

Po przybyciu do Wyrm’s Crossing i odpoczynku na posterunku twoja drużyna zostanie zaatakowana przez mnichów Githyanki. Pojawi się kilku wrogów, którzy mocno uderzą. Musisz też dotrzeć do portalu w ciągu trzech tur. W przeciwnym razie każdy z mózgiem zarażonym pasożytami będzie całkowicie kontrolowany przez Istotę Absolutną. Przekształcą się w Łupieżcę Umysłów, co zakończy grę.

Idealnie byłoby, gdybyś chciał wyeliminować co najmniej kilku wrogów, aby oczyścić ścieżkę. Podobnie, jeśli masz postacie o dużej mobilności, takie jak Mnich lub czarodziej z „Mglistym Krokiem”, musisz jak najszybciej zbliżyć się do portalu. Gdy zainfekowana postać dotknie portalu, zostaniesz wysłany na Plan Astralny. Przeżyłeś… przynajmniej na razie.

Płaszczyzna astralna: pomóc Imperatorowi czy nie

Po dotarciu na Plan Astralny musisz wyeliminować kilku wrogów. Następnie, gdy podejdziesz do wielkiej czaszki pośrodku, podejdzie do ciebie Imperator, ponieważ jego domena została opanowana. Teraz musisz wybrać, czy powinieneś pomóc Imperatorowi Łupieżcy Umysłów z Baldur’s Gate 3, czy nie.

Co się stanie, jeśli zaatakujesz Imperatora

Krótko mówiąc: to koniec gry. Potrzebujesz żywego Imperatora, ponieważ właściwie tylko on chroni cię przed całkowitym zepsuciem przez Istotę Absolutną. Jeśli będziesz z nim walczył, będziesz musiał poradzić sobie z jego mózgowymi stworzeniami Pożerającymi Inteligencję, a także z najeźdźcami z Githyanki. Nawet jeśli go zabijesz, nadal prowadzi to do tej samej sceny, w której ciało twojej postaci eksploduje, robiąc miejsce dla nowego Łupieżcy Umysłów.

Co się stanie, jeśli pomożesz Imperatorowi

Jeśli pomagasz Imperatorowi, walczysz tylko z wrogami Githyanki. W okolicy są cztery, z których jedna znajduje się wysoko na półce skalnej. Pożeracze Inteligencji są po to, aby ci pomóc, nawet jeśli nie mają wystarczającej liczby punktów życia. Nadal powinieneś być w stanie wygrać bitwę bez większych trudności.

Po udzieleniu pomocy Imperatorowi w Baldur’s Gate 3 okazuje się, że jest on właściwie Śniącym/Strażnikiem, który odwiedza cię nocą. Był kiedyś poszukiwaczem przygód i chociaż nie otrzymał strzały w kolano, został trafiony przez zabłąkanego w oko.

Udało mu się odzyskać kontrolę nad swoim życiem jako doradca księcia. Niestety, jeden ze złoczyńców, Gortash, ujawnił swoją prawdziwą tożsamość i od tamtej pory jest uwięziony na Planie Astralnym. Zdajesz sobie również sprawę, że Githyanki uwięzieni w Jądrze to książę Orfeusz, syn Bogini Gith. Jego uwięzienie trzyma twój umysł w uścisku Istoty Absolutnej.

Więcej o prawdziwej tożsamości Imperatora dowiesz się, pomagając mu pokonać najeźdźców z Githyanki.

Być może największą niespodzianką jest to, że Cesarz Łupieżca Umysłów ma dla ciebie prezent: Pasożyta Natchnionego Astralem. Jeśli zdecydujesz się go skonsumować, odblokuje lepsze moce dla twojej postaci. Więcej informacji znajdziesz w naszym przewodniku po wysokopoziomowych mocach Illithidów.

Baldur’s Gate 3 jest pełen aktywności i tajemnic. Bez wątpienia będziesz zaangażowany w przygodę, której ukończenie może zająć wiele godzin. Więcej wskazówek znajdziesz w naszym centrum przewodników BG3.

Produkty wymienione w tym artykule zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów.
GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.

Źródło: www.gamespot.com