Pomimo obietnic dewelopera Thunderful, SteamWorld Heist 2 nie będzie dostępny w ramach Game Pass

SteamWorld Heist 2 ostatecznie nie zostanie wydany w ramach Game Pass pomimo wcześniejszych oświadczeń dewelopera Thunderful. Kiedy w kwietniu tego roku studio ujawniło swoją kontynuację strategii steampunkowej, obiecało fanom, że ukaże się 8 sierpnia 2024 roku na PC, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S i Game Pass. Jednak, jak zauważył XboxEra, posty z mediów społecznościowych wspominające o wydaniu Game Pass zostały już usunięte, a zwiastuny zawierające logo usługi Xbox wydają się być edytowane i przesłane ponownie bez logo. Jego włączenie nadal można zobaczyć w repostach z kont osób trzecich, takich jak kanał YouTube GN Game Trailers.

Napad na SteamWorld 2 – zmiany w przepustce gry

Przedstawiciel Fortyseven PR potwierdził w rozmowie z XboxEra, że ​​SteamWorld Heist 2 mimo wszystko nie zostanie wydany w ramach Game Pass, dodając, że logo usługi Xbox zostało dodane omyłkowo. Thunderful i Fortyseven nie ujawniły, w jaki sposób logo Game Pass znalazło się w oficjalnym zwiastunie, ale w oświadczeniu wysłanym do Ethana Gacha z Kotaku rzecznik wyjaśnił, że plany dystrybucyjne SteamWorld Heist 2 są wciąż w fazie opracowywania.

„Nieumyślnie umieściliśmy logo Game Pass w naszym zwiastunie” – czytamy w oświadczeniu. „W tej chwili nie sfinalizowaliśmy naszych planów dystrybucji SteamWorld Heist 2. Będziemy dzielić się nowościami dotyczącymi naszych planów dystrybucyjnych bliżej premiery. »

Nadal planowane jest wydanie SteamWorld Heist 2 na wszystkich innych wcześniej ogłoszonych platformach konsolowych i PC. Kontynuacja opowiada o Kapitanie Leewayu i jego walce z nowym zagrożeniem zagrażającym Wielkiemu Morzu. Aby urozmaicić walkę turową, tym razem mamy walki morskie w czasie rzeczywistym, więcej możliwości personalizacji załogi, więcej historii i więcej steampunkowej broni.

Inne gry SteamWorld dostępne w ramach Game Pass

Mimo że SteamWorld Heist 2 nie był dostępny w ramach Game Pass w chwili premiery w sierpniu, w serwisie dostępne są obecnie inne gry SteamWorld, z których można korzystać. Gracze mają już dziś dostęp do gier SteamWorld Dig 2 i SteamWorld Build na komputerach PC i konsolach. Gracze konsolowi mają także dostęp do oryginalnej gry SteamWorld Dig.

Przeprowadziliśmy wywiad z zespołem Thunderful na temat SteamWorld Heist 2 podczas jego ujawnienia na początku tego roku. Podczas naszej rozmowy dowiedzieliśmy się, w jaki sposób zespół utrzymuje markę SteamWorld w ruchu z każdą nową wersją, a także w jaki sposób kontynuacja oferuje graczom taktycznym więcej do odkrycia.

Źródło: www.ign.com