Pokémon Scarlet & Violet Speedruns są już odliczane po około 5 godzinach


Obraz: Życie Nintendo

Jak długo zajęło ci pokonanie Pokémon Scarlet & Violet? 20 godzin? 30 godzin? Cóż, społeczność speedrunningowa jest tutaj, aby nas zawstydzić, ponieważ Automaton Media zauważył, że najnowsze gry Pokémon są ukończone w mniej niż pięć i pół godziny.

W chwili pisania tego tekstu rekord świata na Speedrun.com należy do Pokémon speedrunnera, któremu udało się pokonać grę w imponującym tempie. 5 godzin, 27 minut i 11 sekund. Okay, więc to wszystkie trzy ścieżki fabularne, przyzwoity zespół Pokémonów i mnóstwo innych rzeczy, których nie chcemy tutaj zepsuć, a wszystko to opakowane w wieczór?

Ale poczekaj, to nie zespół Pokémonów pomaga wielu z tych speedrunnerów. W wielu swoich biegach naprawdę polegał na jednym Pokémonie z wczesnej fazy gry — Flamigo, flamingu typu walczącego/latającego. Mówimy, że na nim polegamy, ale mamy na myśli to, że tak naprawdę używa tylko tego jednego Pokémona przez cały bieg, z wyjątkiem kilku wyjątków. Flamigo okazało się już dość popularne ze względu na pisanie na klawiaturze oraz silny atak fizyczny i statystyki dotyczące dużej prędkości, ale to przenosi jego mocne strony na zupełnie nowy poziom. Wszystkie trzy najlepsze rekordy na Speedrun.com skupiają się na używaniu tego zupełnie nowego Pokémona do napędzania gry.

Oprócz nadużywania umiejętności Scrappy Flamigo (która pozwala mu zadawać obrażenia Pokémonom typu Duch za pomocą ruchów typu Normalnego i Walczącego), nie ma zbyt wielu sztuczek do superszybkiej rozgrywki Paldeanem. Wydaje się, że jedną oczywistą sztuczką jest skupienie się na Pokémonach Tytanów, ponieważ pokonanie ich pozwala ulepszyć zdolności przechodzenia Koraidona / Miraidona.

Sporo niezgrabnych podjazdów i dużych spadków, które naprawdę pozwalają na osiągnięcie obecnego najlepszego czasu. Ale, jak każdy dobry speedrunner, jest zdeterminowany, by pobić swój czas i myśli, że zdecydowanie mu się to uda. Kibicujemy Ci!

Możesz obejrzeć pełny speedrun poniżej, ale uważaj na wulgarny język w całym filmie.

Czy jesteś pod wrażeniem dotychczasowych speedrunów Pokémon Scarlet i Violet? A czy Wy lubicie Flamigo? Daj nam znać!





Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/12/pokemon-scarlet-and-violet-speedruns-are-already-clocking-in-at-around-5-hours