Game Freak i Private Division ogłaszają nowe IP – Projekt Bloom

Game Freak i Private Division ogłaszają nowe partnerstwo wydawnicze

Private Division ogłosiło nowe partnerstwo wydawnicze z deweloperem Pokémon Game Freak. Opublikuje nową przygodową grę akcji od Game Freak, która ma być nowym adresem IP dla dewelopera.

„Project Bloom”

Game Freak i Private Division, o nazwie kodowej „Project Bloom”, oświadczają w komunikacie prasowym, że nowe IP ma zostać uruchomione podczas roku fiskalnego 2026 firmy macierzystej Take-Two. Wraz z tą wiadomością Game Freak opublikowało pierwszą grafikę koncepcyjną dla Projekt Bloom, którą można zobaczyć poniżej:

Współpraca między Game Freak a Private Division

„Jesteśmy podekscytowani, że mamy możliwość stworzenia nowej własności intelektualnej, która jest odważna i różni się tonem od naszej wcześniejszej pracy” – pisze w komunikacie reżyser Game Freak, Kota Furushima. „Od samego początku Private Division było wydawcą, z którym chcieliśmy współpracować przy naszej nowej grze. Ich osiągnięcia i globalna wiedza dają nam wszystkim pewność, że możemy stworzyć nową, przygodową grę akcji, o której nie możemy się doczekać, aby podzielić się więcej w przyszłości.”

Dyrektor ds. strategii Take-Two Interactive i szef Private Division, Michael Worosz, mówi, że trudno byłoby znaleźć studio z bardziej kultowymi hitami z ostatnich 30 lat niż Game Freak, dodając: „Jesteśmy gotowi pomóc Game Freak uwolnić ich potencjał i jesteśmy zaszczyceni, że jesteśmy pierwszym zachodnim wydawcą, który współpracuje z tym wyjątkowo utalentowanym i sprawdzonym zespołem, aby wprowadzić na rynek nową, odważną własność intelektualną”.

O Game Freak

Firma Game Freak została założona w 1989 roku i jest najbardziej znana z tworzenia większości głównych wpisów Pokémon na różne konsole Nintendo. Jego najnowszym wydaniem Pokémon był zeszłoroczny Pokémon Scarlet i Violet. Jednak w całej swojej historii wypuszczał gry inne niż Pokémon, w tym tegoroczny Pocket Card Jockey: Ride On! na urządzeniach z systemem iOS i macOS.

O Private Division

Private Division powstała w 2017 roku jako trzecia wytwórnia wydawnicza w ramach Take-Two Interactive. Godne uwagi tytuły opublikowane przez Private Division to Hades, The Outer Worlds, Kerbal Space Program 2, Rollerdrome, OlliOlli World i inne.

Zakończenie

Nie możesz się doczekać nowego IP od Game Freak? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Źródło: Game Informer.