Pokemon Legends ZA: Wszystko, co wiemy do tej pory

Game Freak i The Pokemon Company znajdują się w ciekawej sytuacji z serią Pokemon przed premierą Pokemon Legends ZA. Pokemon Legends Arceus było nowym podejściem do Pokemonów osadzonych w odległej przeszłości, które zostało dobrze przyjęte, ale nie w pełni zrealizowane, a Pokemon Scarlet i Violet po raz pierwszy wprowadzono do głównej serii w pełni zrealizowany otwarty świat, z dużymi problemami z wydajnością. Teraz Game Freak ogłosił Pokemon Legends ZA, kolejną odsłonę swojej eksperymentalnej serii Pokemon Legends. Ogłoszenie Pokemon Legends ZA następuje dwa lata po wydaniu Pokemon Legends Arceus, pierwszej gry z serii spinoffów Legends. Pokemon Legends ZA przenosi graczy z powrotem do miasta Lumiose w regionie Kalos z Pokemon X i Y. Chociaż zwiastun zapowiadający nie zawierał żadnej rozgrywki, zapewnił pewne tło na temat scenerii i historii. Po ogłoszeniu firma Pokemon Company podzieliła się także kilkoma szczegółami, ujawniając zaskakujące informacje na temat gry. Oto wszystko, co do tej pory wiemy o Legends ZA.

Kiedy premiera Pokemon Legends ZA?

Chociaż dokładna data nie została ujawniona, ogłoszono, że Pokemon Legends ZA ukaże się w 2025 roku. Pokemon Legends ZA zostało ogłoszone pod koniec lutego w ramach transmisji na żywo Pokemon Day Pokemon Presents. Nintendo nie podało żadnych dalszych szczegółów dotyczących daty premiery, ale Pokemon Legends Arceus został wydany w styczniu 2022 r. zamiast tradycyjnej świątecznej wersji, do której uprawniona jest większość tytułów Pokemon, więc możliwe jest, że Pokemon Legends ZA pójdzie w jego ślady i wypuści w przyszłym roku początek 2025 r.

Doniesienia sugerują, że następna konsola Nintendo Switch zostanie wydana w marcu 2025 r. Biorąc pod uwagę, że Arceus, a zwłaszcza Pokemon Scarlet i Violet, były krytykowane za problemy z wydajnością, wydaje się możliwe, że Legends ZA może być wydaniem międzypokoleniowym, jak wiemy Widzieliśmy to już wcześniej w grach Nintendo, takich jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild i Twilight Princess. Mogłoby to pozwolić Legends ZA skorzystać z dodatkowej mocy nowej konsoli, ale ponieważ Nintendo wciąż nie potwierdziło jeszcze żadnego nowego sprzętu, nie ma oficjalnych wskazówek, czy tak się stanie.

Ze względu na brak konkretnej daty premiery i kilka innych szczegółów gra Legends ZA nie jest jeszcze dostępna w przedsprzedaży.

Obejrzyj zwiastun Pokemon Legends ZA tutaj

Pokemon Legends: ZA – oficjalny zwiastun

Gra Pokemon Legends ZA została ujawniona w tym zwiastunie z zapowiedzią 27 lutego 2024 r. Zwiastun nie zawiera żadnej rozgrywki, ale stylizowany wygląd przedstawia scenerię Pokemon Legends ZA, Lumiose City. Pokazuje dokument dotyczący renowacji Miasta Lumiose, obiecujący wspólne życie ludzi i Pokemonów. Zaczyna się od szkicowej wersji niektórych budynków i działającego Pikachu, po czym następuje przejście do stylu wizualnego przypominającego Trona, pokazującego resztę miasta i pewną liczbę Pokemonów, które będą w Pokemon Legends ZA.

Źródło: www.gamespot.com