Pokemon Go Xerneas Raid Guide: najlepsze liczniki, słabości, godziny rajdów i więcej wskazówek


Xerneas powraca do Pokemon Go Siłownie w pobliżu, aby pojawiać się przez ograniczony czas w pięciogwiazdkowych bitwach rajdowych. Ten legendarny Pokemon pojawia się po tym, jak jego odpowiednik, ucieleśnienie zniszczenia Yveltal, opuszcza naloty podczas Pokemon Go Wydarzenie Evolving Stars.

Harmonogram rajdu Xerneas

Xerneas pojawia się jako jedyny pięciogwiazdkowy raid boss w Pokemon Go od godziny 10:00 czasu lokalnego 8 października 2022 r. i pozostanie dostępny do walki w raidach do tego samego czasu 20 października. Raidy generalnie nie są zgodne z ustalonym harmonogramem i Rajdy Xerneas będą pojawiać się losowo w siłowniach na całym świecie w tym czasie, ale otrzymasz powiadomienie z gry, gdy rajd ma się rozpocząć w pobliżu.

Twoja najlepsza szansa na znalezienie rajdów Xerneas jest podczas dwóch godzin rajdu, w których pojawi się Pokemon Life. W każdą środę od 18:00 do 19:00 czasu lokalnego większość sal gimnastycznych organizuje pięciogwiazdkowe naloty, w których Trenerzy wspólnie pracują nad likwidacją. Dwie godziny rajdu, które będą miały miejsce, gdy Yveltal będzie dostępny do wyzwania, odbędą się 12 i 19 października. Podobnie jak w przypadku wszystkich rajdów, będziesz potrzebować darmowej codziennej przepustki rajdowej lub przepustki bojowej premium, aby dołączyć do rajdu osobiście lub pilota Przepustka rajdowa, aby zdalnie dołączyć do rajdu.

Czy mogę złapać błyszczące Xerneas?

Zgodnie z ruchem wskazówek zegara od góry po lewej: niebłyszczące Xernea w trybie Neutral, błyszczące Xernea w trybie Neutral, błyszczące Xernea w trybie aktywnym, niebłyszczące Xernea w trybie aktywnym w Pokemon Go

Jeśli szukasz niebiesko-białej błyszczącej wersji Xerneasa, masz szczęście. Ten występ w rajdach będzie pierwszym, kiedy błyszczące Xerneasy będą dostępne dla trenerów Pokemon Go. Pamiętaj, że błyszczyk nigdy nie jest gwarantowany i nie będziesz wiedział, czy Xerneas będzie błyszczał, dopóki nie ukończysz nalotu, więc upewnij się, że zrobiłeś tyle, ile możesz, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie błyszczącego.

Słabe strony i kontry Xerneas

Xerneas to pokemon w czystej postaci. Oznacza to, że otrzymuje bardzo skuteczne obrażenia od ataków typu Stal i Trucizna. Niektóre polecane Pokemony to:

  • Stal: Mega Scizor, Metagross, Scizor, Genesect
  • Trucizna: Mega Gengar, Nihilego, Roserade

Mega wskazówka: Mega Evolved Pokemon zwiększa obrażenia wszystkich Pokemonów podczas nalotu o 10%, a obrażenia wszystkich Pokemonów przy użyciu ataków, które mają ten sam typ co Mega Evolved Pokemon o 30%. Skoordynuj te Megas z grupą rajdową, aby uzyskać dodatkowe obrażenia. Zwróć uwagę, że podczas gdy Mega Steelix zwiększy obrażenia innych typów stali podczas najazdu, jego statystyki zorientowane na defensywę oznaczają, że prawdopodobnie nie będzie zadawał wystarczających obrażeń, aby był wart użycia. Mega Scizor, Gengar, Beedrill lub Aggron byłyby idealnymi Megasami do użycia w rajdach Xerneas.

Nie bój się cieni: Pokemony cienia zadają 20% więcej obrażeń niż ich odpowiedniki bez cienia, więc wersje cienia dowolnego z sugerowanych pokemonów, które je mają, mogą pomóc ci wygrać.

W Pokemon Go jest również stosunkowo niewielka liczba silnych atakujących typu Steel i Poison. Jeśli brakuje ci niektórych z nich, silni neutralni napastnicy, tacy jak Mewtwo, mogą nadal przyciągać trochę wagi.

Rodzaje, których należy unikać

Atak typu Wróżka Xerneasa Moonblast zadaje superefektywne obrażenia typom Walczącym, Mrocznym i Smoczym. Może również nauczyć się ruchu typu Walczącego w Walce Wręcz, który może zranić używane przeciwko niemu kontry typu Stal. ataki typu. Trzymaj się z dala od Pokemonów, które używają tego typu ataków.

Przydatność

Czy Xerneas jest warty najazdów po tym, jak zdobędziesz nowy wpis Pokedex, czy błyszczy? Xerneasowi brakuje szybkiego ruchu typu wróżkowego, co oznacza, że ​​są znacznie lepsze opcje dla atakujących rajdów typu wróżkowego. W PvP, przed tym sezonem, Xerneas był również uważany za w dużej mierze bezużyteczny, ponieważ jego jedynymi szybkimi ruchami były Tackle i Zen Headbutt, z których oba były znacznie poniżej średniej. Jednak zmiana balansu ruchu Sezonu Światła wzmocniła Tackle w ruch użyteczny. Chociaż nie jest tak wspaniały, jak mógłby być, gdyby mógł nauczyć się nowego Wróżkowego Wiatru, ulepszony Tackle wprowadza Xerneasa do żywotności w Lidze Mistrzów.

GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.

Omawiane tu produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać udział w przychodach, jeśli kupisz coś, co znajduje się na naszej stronie.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/pokemon-go-xerneas-raid-guide-best-counters-weaknesses-raid-hours-and-more-tips/1100-6508063/?ftag=CAD-01-10abi2f