Pokemon Go: wydarzenie z okazji Dnia Społeczności w maju 2024 r. z Bounsweet!

Kolejne wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Pokemon Go już się przygotowuje. W tym miesiącu uroczystości będą skupione wokół roślinnego Pokemona Bounsweeta, który przez cały czas trwania wydarzenia będzie pojawiał się na wolności znacznie częściej niż zwykle. Oprócz tego dostępnych będzie także kilka innych bonusów w grze, w tym dodatkowe cukierki za łapanie Pokémonów. Aby pomóc Ci przygotować się na to wydarzenie, poniżej zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o Dniu Społeczności Pokemon Go w maju 2024 r.

Data rozpoczęcia Dnia Społeczności w maju 2024 r

Majowy Dzień Społeczności Pokemon Go odbędzie się w niedzielę 19 maja. Właściwe wydarzenie odbywa się od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego, a dodatkowe naloty na cztery gwiazdki odbywają się wówczas od 17:00 do 22:00 czasu lokalnego.

Pokemon wyróżniony w maju: Bounsweet

Gwiazdą Dnia Społeczności w tym miesiącu jest Bounsweet, uroczy Pokémon typu roślinnego, pierwotnie wprowadzony w Pokemon Sun i Moon. W godzinach wydarzenia Bounsweet będzie częściej pojawiał się na wolności, co da ci więcej okazji do złapania go i zdobycia Cukierków Bounsweet. Co więcej, będziesz miał większą szansę na spotkanie Błyszczącego Bounsweeta podczas wydarzenia.

Ten specjalny wariant ma fioletową cholewkę i żółty spód. Zwiększysz swoje szanse na znalezienie Błyszczącego Bounsweeta, używając Kadzidła i umieszczając Moduły Lure w PokéStopach.

Atak wyróżniony w maju: kopnięcie w skoku wzwyż

Ostateczna postać Bounsweeta, Tsareena, będzie mogła nauczyć się specjalnego ataku podczas Dnia Społeczności w maju. Każdy Steenee ewoluował pomiędzy 14:00 a 22:00 czasu lokalnego w dniu wydarzenia, nauczy się kopnięcia wzwyż, gdy przekształci się w Tsareenę.

Kopnięcie w skok wzwyż jest atakiem typu walki o wysokim ryzyku i dużej nagrodzie. W walkach PvP oferuje 110 mocy, ale ma szansę znacznie obniżyć własne statystyki obrony. Ten ruch ma moc 90 w walkach na siłowni i w raidach.

Bonusy

Oprócz zwiększonej liczby występów w Bounsweet, przez cały majowy Dzień Społeczności będzie aktywnych wiele innych bonusów w grze. Za każdym razem, gdy złapiesz Pokémona podczas wydarzenia, otrzymasz podwójną ilość cukierków większą niż zwykle, a gracze na poziomie 31 lub wyższym będą mieli dwukrotnie większą szansę na otrzymanie cukierków XL.

Dodatkowo, wszelkie jaja Pokémonów umieszczone w inkubatorze podczas wydarzenia wyklują się w odległości jednej czwartej zwykłej odległości spaceru. Moduły przynęty i kadzidło również wystarczą na trzy godziny, a transakcje będą kosztować połowę zwykłej ilości gwiezdnego pyłu.

Dodatkowe naloty

Jak wspomniano, Pokemon Go będzie nadal organizować specjalne bonusowe naloty bezpośrednio po Dniu Społeczności w maju. Od 17:00 do 22:00 czasu lokalnego rozwinięta forma Bounsweeta, Steenee, pojawi się na Arenach jako czterogwiazdkowy boss rajdowy. Będziesz mógł wziąć udział w tych rajdach osobiście, korzystając ze zwykłych karnetów lub karnetów premium.

Twórca Pokemon Go, firma Niantic, niedawno wprowadziła dużą aktualizację gry mobilnej, zmieniając grafikę i rozszerzając możliwości dostosowywania awatarów. Jeszcze w tym miesiącu w Pokemon Go odbędzie się także wydarzenie Catching Wonders, które obejmie bezpłatne wyszukiwanie arcydzieł, a po ukończeniu otrzymasz Master Ball i inne nagrody.

Źródło: www.gamespot.com