Pokémon Colosseum i XD: podwójna rocznica, o której nie można zapomnieć

Minęło dużo czasu, ale wydaje się, że gracze tęsknią za regionem Orre Pokémon, któremu od prawie dwóch dekad nie poświęcono zbyt wiele uwagi. Ponieważ 21 listopada przypada 20. rocznica Pokémon Colosseum, fani wzywają do ponownego wydania tych klasyków na nowoczesnych konsolach. Przekonajmy się, dlaczego te gry zasługują na remaster na Switchu i czy wydaje się to prawdopodobne.

Zapomniane, a jednak doskonałe gry
Pokémon Colosseum i jego następca Pokémon XD: Gale of Darkness były przełomowymi grami, oferującymi wyjątkowe wrażenia z Pokémonów. W grach tych wyeliminowano niektóre funkcje wspólne dla serii, takie jak bitwy na siłowni i spotkania z dzikimi Pokémonami, aby przedstawić bardziej wnikliwe historie i mniej Pokémonów do złapania, co zapewnia bardziej wciągające wrażenia. Uczyniło to także te gry większym wyzwaniem, zapewniając jednocześnie piękne, unikalne wrażenia wizualne i rozgrywkę. Chociaż fani mają nadzieję na ponowne wydanie tych gier na Switchu, głównym pytaniem pozostaje, czy jest to wykonalne.

Zalety ponownego wydania na Switchu
Wraz ze wzrostem popytu na te klasyczne gry łatwo zrozumieć, dlaczego aktualizacja na Switcha uszczęśliwiłaby fanów. Wielu graczy jest skłonnych zapłacić znaczne sumy za te cenne, używane gry. Dodatkowo reedycja na Switcha poprawiłaby elementy rozgrywki i naprawiła błędy techniczne, czyniąc rozgrywkę jeszcze lepszą dla nowych i powracających graczy.

Czy jest to realna możliwość?
Chociaż fani mają nadzieję na ponowne wydanie, oznaki nie wyglądają zbyt zachęcająco. Ponieważ pierwotny zespół programistów poszedł różnymi ścieżkami, prawdopodobieństwo ponownego wydania wydaje się niskie. Ponadto gry pochodzą z lat 2003 i 2005 i mogą już nie odpowiadać ewolucji serii Pokémon na przestrzeni lat. Niewiele nadziei na reedycję pozostawiają także słowa Junichiego Masudy, reżysera serialu. Biorąc jednak pod uwagę przykłady niedawno zremasterowanych klasycznych gier, nie jest wykluczone, że te gry ponownie znajdą się w centrum uwagi.

Podsumowując
Wydaje się, że fani gier Pokémon Colosseum i XD: Gale of Darkness powinni przygotować się na możliwe rozczarowanie, ale mimo wszystko zachować optymizm. W końcu klasyczne gry, takie jak Pokémon Mystery Dungeon: Blue/Red Rescue Team, również powróciły ostatnio na rynek, przekraczając oczekiwania. Do czasu oficjalnego ogłoszenia fani będą prawdopodobnie musieli zadowolić się graniem w te gry na oryginalnym GameCube. Niemniej jednak ich głosy pozostają słyszalne, a przyszłość czasami kryje miłe niespodzianki. A Ty co myślisz? Czy chciałbyś zobaczyć te gry na Switchu? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Źródło: www.nintendolife.com