Poké Ball Onigiri: recenzja – Który Poké Ball smakuje najlepiej?


7-Eleven Poké Ball Onigiri: The Nintendo Life Review

My oczywiście musimy zacząć od balu, od którego wszystko się zaczęło…

Poké Ball

W zestawie ten czerwono-biały oryginał pieczeń wieprzowa, czosnekoraz majonez.

Ze wszystkich trzech kulek ta była najtrudniejsza do zjedzenia…plaster kiełbasy zsunął się z ryżu i byliśmy zmuszeni jeść je osobno

Jak widać na zdjęciach, projekt Pokéball składa się tylko z zewnętrznego plastikowego opakowania. Pod spodem sferyczne onigiri luźno przypomina to, czego używaliśmy do łapania naszych pierwszych Caterpies i Weedles. Mimo to kolor wieprzowiny i ciemny pas wodorostów przywołują obraz Poké Balla. Jak widać na przekroju, szefowie kuchni 7-Eleven umieścili porcję majonezu między ryżem a mięsem.

Zanim się ugryzliśmy, zapytaliśmy, skąd pochodzi ta wieprzowina. Wraz z uwolnieniem Scarlet i Violet być może ta kiełbasa została zrobiona z Lechonka, a może szefowie kuchni wyciągnęli z przeszłości Pokémona, aby filetować innego Pokémona o tematyce świńskiej, takiego jak Tepig. Zaniedbali sprecyzowania, na których Pokémonach się ucztujemy, chociaż jesteśmy pewni, że i tak wszystkie smakują mniej więcej tak samo.

Ze wszystkich trzech kulek ta była najtrudniejsza do zjedzenia. Zaraz po ugryzieniu kiełbasa zsunęła się z ryżu i byliśmy zmuszeni jeść je osobno, jakby to była niedokończona potrawa ze smażonego ryżu Lechonka. To powiedziawszy, kawałek Lechonka był całkiem smaczny, choć trochę słony, mimo że onigiri kosztowało tylko 172 jeny ze sklepu spożywczego. Zespół wodorostów lub ani jaa sam ryż, który nam się podobał, ponieważ był całkiem świeży.

Ponieważ jednak co prawda nie przepadamy za japońskim majonezem, mała plamka w środku odrzuciła nas od całego opakowania. Pokonał każdą nutę czosnku, jak Dragonite używając Hyper Beam na Pidgey, pozostawiając nas ogólnie rozczarowanych oryginalnym Poké Ballem.

Średnia: 5/10

Świetna piłka

Niebiesko-czerwony Great Ball bierze udział w popularnym japońskim daniu omlet ryżowy i kompresuje go do zwartej formy ryżu / Pokéballa.

Podczas gdy sam omlet nie miał puszystej maślanej konsystencji, ryż miał pikantny mały zing, który nadrobił jajko

Omlet ryżowy – lub omuryc – zwykle widzi smażony ryż zawinięty w cienki omlet przed polaniem keczupem. W tej formie nieco gruba warstwa omletu pokrywa wierzchołki onigiri i zamiast skropić go keczupem, szefowie kuchni zmieszali keczup z samym ryżem. W ciągu, mieszanka pieczarek i kurczaka czeka na głodnych fanów Pokémonów i japońskich biznesmenów, którzy chcieli nieco urozmaicić lunch w sklepie spożywczym.

Podobnie jak w przypadku Poké Ball, zastanawialiśmy się, od którego Pokémona pochodzą jaja – czy to był Togepi? A może podobny do kurczaka Pokémon, taki jak Torchic? Kto może powiedzieć? Możemy jednak powiedzieć, że grzyb w środku zdecydowanie przypominał nam Amoongussa. A może to był shinotyk.

dygresujemy. Podobało nam się to onigiri bardziej niż pierwsze, ponieważ omlet na wierzchu pozostał na swoim miejscu. Jedzenie go własnoręcznie, tak jak zamierzał Arceus w stosunku do wszystkich onigiri, było o wiele przyjemniejszym doświadczeniem. Podczas gdy sam omlet nie miał puszystej maślanej konsystencji, co nadawało mu zarówno mdły smak, jak i konsystencję, ryż miał trochę pikantnego smaku, który rekompensował jajko – i nie, nie smakował wyłącznie keczupem.

Mieszanka Amoonguss i Torchic łączy się jednak w dziwną, papkowatą mieszankę, bez której moglibyśmy się obejść. W rzeczywistości nie byliśmy pewni, czy obecny był jakikolwiek Torchic. Trzeba przyznać, że nie jesteśmy wielkimi fanami grzybów.

Nie do końca świetne, ale dobre: ​​7/10

Ultra piłka

Podobnie jak w rzeczywistych grach, Ultra Ball najłatwiej podbił nasze kubki smakowe. Kombinacją mięso wieprzowe (Grumpig?), średnio ugotowane jajko (Szczęście?) i sos sojowy nie wydaje się takie wyjątkowe w porównaniu z pozostałymi dwoma, ale wszystko razem tworzy o wiele bardziej pikantne onigiri.

Jeśli zmrużysz oczy, połowa gotowanego jajka na środku może reprezentować przycisk zwalniający Ultra Ball, a może samego Pokémona. Pasek wodorostów otacza górną połowę, symbolizując czarny wzór Ultra Ball. Poza tym tematycznie ma niewiele wspólnego z opakowaniem, a z trzech, o których mówimy, wygląda najmniej apetycznie.

Czasami prostota zwycięża. Połówka jajka w środku była dobrze ugotowana, nie była ani sucha, ani płynna, chociaż chcieliśmy ją posypać szczyptą soli. Wodorosty nadały lekko chrupiącej konsystencji o aromatycznym smaku. Ale to sam ryż zmieszany z sosem sojowym i kawałkami Grumpig spowodował, że nasze kubki smakowe zostały krytycznie uchwycone.

W rzeczywistości nie odbiegało to zbytnio od zwykłej starej kulki smażonego ryżu – naszego osobistego faworyta. Z tych trzech nie zawahalibyśmy się ponownie kupić Ultra Ball onigiri.

Ultra Balls, rzeczywiście: 9/10

Ultra Ball w połowie rozpakowana
Zdjęcie: Lowell Bell / Życie Nintendo

Głodny dla niektórych pączki kulki ryżowe? Gdybyś miał szansę wpaść do japońskiego 7-Eleven, które z tych kulek onigiri chciałbyś zjeść najbardziej – jeśli w ogóle? Koniecznie daj nam znać w komentarzach!

*Gwarantowane minimum 15% prawdziwych Pokémonów. Prawdopodobnie. Może zawierać śladowe ilości Digimonów.

Źródło : https://www.nintendolife.com/features/poke-ball-onigiri-a-review-which-poke-ball-tastes-best