Podobno Horizon MMO jest w fazie prac Sony i NCSoft


Podobno Horizon otrzymuje własne MMO od Sony i NCSoft.

Według MTN (za pośrednictwem VGC), seria Horizon, obejmująca Horizon: Zero Dawn i Horizon: Forbidden West, zmierza online z MMO twórców Guild Wars i Guild Wars 2.

Mówi się, że NCSoft prowadzi obecnie rekrutację do projektu, który w ogłoszeniach o pracę określany jest jako „Projekt H”.

NCSoft odmówił jednak potwierdzenia istnienia gry, stwierdzając: „Trudno jest potwierdzić informacje o niepublikowanych projektach, które są obecnie w fazie rozwoju”.

Horizon Zero Dawn ma swoją premierę w 2017 roku i zaczyna opowiadać historię Aloy – młodej kobiety odnajdującej się w postapokaliptycznym, plemiennym świecie opanowanym przez roboty.

Gra spotkała się z uznaniem krytyków – własna recenzja IGN oceniła ją na 9.3/10 i stwierdziła: „W rozległym i pięknym otwartym świecie Horizon Zero Dawn żongluje wieloma ruchomymi częściami z dopracowaniem i finezją. Jego główna działalność – walka – jest niezwykle satysfakcjonująca dzięki zróżnicowanemu projektowi i zachowaniom maszyn-stworów, które przemierzają jego ziemie, z których każdy należy dokładnie rozpatrzyć. Chociaż zadania poboczne mogłyby być bardziej pomysłowe, ich misje są fascynujące dzięki centralnej tajemnicy, która doprowadziła mnie do głębokiej króliczej nory do naprawdę zaskakującego – i poruszającego – zakończenia”.

Po Zero Dawn pojawił się Horizon Forbidden West, który został wydany na PS5 na początku tego roku.

Według VGC, deweloper Guerrilla Games od dawna planował stworzenie trybu wieloosobowego w serii Horizon, z kooperacją początkowo planowaną w pierwszej grze. Jednak ta funkcja została usunięta, aby umożliwić zespołowi skupienie się na „innych obszarach”.

Sony podobno chciało włączyć kooperację do Zakazanego Zachodu, ale Guerrilla Games odłożyło to na półkę na rzecz włączenia trybu wieloosobowego do przyszłego projektu – albo kontynuacji, albo spin-offu online.

Jednak ten nacisk w kierunku MMO następuje po tym, jak Sony ogłosiło na początku tego roku, że planuje uruchomić 10 gier z obsługą na żywo do 31 marca 2026 r., Za pośrednictwem partnerstwa z Bungie.

„Dzięki ścisłej współpracy z Bungie i PlayStation Studios zamierzamy uruchomić ponad 10 gier z obsługą na żywo do roku podatkowego kończącego się 31 marca 2026 r.” — powiedział Hiroki Totok, dyrektor finansowy Sony.

Najwyraźniej Sony chce dalej to rozwijać dzięki Horizon.

Chcesz przeczytać więcej o Horizon? Sprawdź, kto zagra główną postać w nadchodzącym serialu telewizyjnym Horizon, a także zobacz największe momenty Aloy w Horizon Forbidden West.

Ryan Leston jest dziennikarzem rozrywkowym i krytykiem filmowym dla IGN. Możesz śledzić go dalej Świergot.

Źródło : https://www.ign.com/articles/horizon-mmo-is-reportedly-in-the-works-from-sony-and-ncsoft