Podobno FIFA chce pobierać od EA miliard dolarów co cztery lata za imię i nazwiskoMamy teraz wskazówkę, dlaczego EA Sports rozważa zmianę nazwy FIFA, swojej gigantycznej piłkarskiej serii.

The New York Times donosi, że istnieje spór między EA, twórcą gier FIFA, a FIFA, światową organizacją piłkarską. Podobno spór dotyczy kosztów i nowych źródeł przychodów.

Według raportu FIFA chce pobierać co cztery lata miliard EA za korzystanie z licencji FIFA w swojej grze. Dodatkowo organizacja chce ograniczyć monetyzację gry przez EA.

FIFA chce ograniczyć możliwości zarabiania pieniędzy przez EA do ściśle tego, co można znaleźć w grze. EA chce zbadać możliwości zarabiania, „najlepsze informacje o rzeczywistych grach, turniejach gier wideo na arenie i produktach cyfrowych, takich jak NFT”, mówi New York Times.

W zeszłym tygodniu EA powiedziało, że bada pomysł zmiany nazwy gier piłkarskich EA Sports. EA twierdzi również, że partnerstwo FIFA różni się od innych oficjalnych partnerstw, co oznacza, że ​​utrata FIFA nie oznaczałaby utraty oficjalnych nazw drużyn i graczy. Licencja daje EA tylko nazwę, logo i prawa do korzystania z Mistrzostw Świata w grze.

Wydaje się, że decyzja jest prawdopodobna do końca roku. EA już zarejestrowało znak towarowy „EA Sports FC”, co może stać się nową nazwą franczyzy, jeśli EA i FIFA nie dojdą do porozumienia.

W naszej recenzji tegoroczną odsłonę, FIFA 22, nazwaliśmy „dobrą”, mówiąc: „Mikrotransakcje wciąż są duże, ale niewielkie, powtarzalne zmiany i moc konsol nowej generacji łączą się, aby FIFA 22 wydawała się wartościową aktualizacją bez potrzeby niczego rewolucyjnego lub strasznie ekscytujące ze strony EA”.

Logan Plant jest niezależnym pisarzem dla IGN. Możesz go znaleźć na Twitterze @LoganJPlant.

Source : https://www.ign.com/articles/ea-sports-may-drop-fifa-name