Podczas gali The Game Awards 2023 ujawniono datę premiery Baldur’s Gate 3: Xbox Series X|S

Premiera Baldur’s Gate 3 na Xbox Series X|S została ujawniona podczas gali The Game Awards 2023

Larian Studios ogłosiło, że ujawni datę premiery Baldur’s Gate 3 na Xbox Series X|S podczas gali The Game Awards 2023 i nadal planuje datę premiery na koniec roku.

Gracze Xbox z niecierpliwością czekają na wieści na temat Baldur’s Gate 3. Premiera gry planowana jest na grudzień, a do zobaczenia na gali The Game Awards podczas światowej premiery, podając dokładną datę premiery.

Sytuacja startowa na Xbox Series S

Baldur’s Gate 3 został wydany na PC i PS5 kilka miesięcy temu, ale wersja na konsolę Xbox nadal napotykała problemy ze względu na niemożność dzielenia ekranu na Series S. Chociaż polityką Microsoftu jest zapewnienie parytetu funkcji rozgrywki w wersjach na konsolę Xbox Series X i S, Microsoft dał grze Baldur’s Gate 3 ogromny wyjątek, aby uruchomić Series S bez podzielonego ekranu. Dopiero wersja Series X będzie miała możliwość podzielonego ekranu.

Po tym ustępstwie Larian zapowiedział, że wersja na Xboksa ukaże się pod koniec 2023 roku. Grudzień jest napięty, ale wszystko wydaje się przebiegać zgodnie z planem.

Przyszłość Larian Studios

Larian powiedział, że możliwa jest kolejna część serii Divinity: Original Sin, ale może nie być to kolejna gra studia. Jednak Larian w pewnym momencie powróci do tego uniwersum, a ukończenie Baldur’s Gate 3 pozostaje najwyższym priorytetem.

Baldur’s Gate 3 na The Game Awards 2023

Gala Game Awards 2023 odbędzie się 7 grudnia. Baldur’s Gate 3 jest jednym z nominowanych w kategorii gra roku, obok The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Marvel’s Spider-Man 2, Resident Evil 4 Remake, Super Mario Bros. Wonder i Alan Wake 2.

W recenzji Baldur’s Gate 3 przeprowadzonej przez IGN napisano: „Dzięki taktycznej walce RPG, zapadającej w pamięć historii ze złożonymi postaciami, dopracowanej prezentacji kinowej i światu, który zawsze nagradza eksplorację i kreatywność, Baldur’s Gate 3 stanowi nowy punkt odniesienia dla gier CRPG. »

Premiera Baldur’s Gate 3 na Xbox Series X|S zostanie ujawniona podczas gali The Game Awards 2023. Nie przegap tego długo oczekiwanego wydarzenia!

Źródło: www.ign.com