Po 7-miesięcznym wyłączeniu serwery Dark Souls 3 znów są online


W lutym informowaliśmy o zamknięciu serwera Dark Souls 3 po niebezpiecznym włamaniu — Remote Code Execution — które uniemożliwiło działanie komputerów, których dotyczy problem. Atakujący „wykonali dowolny kod na zdalnym urządzeniu, co oznacza, że ​​mogą przejąć kontrolę nad komputerem gracza”. Ale na szczęście siedem miesięcy później serwery znów są online.

Oficjalne konto Dark Souls na Twitterze, które początkowo potwierdziło, że serwery pozostaną offline po wydaniu Elden Ring. Jednak długiego okresu dezaktywacji, który nastąpił, nie można było przewidzieć. Hakowanie RCE wpłynęło na wszystkie trzy gry Dark Souls. A teraz, gdy tryby wieloosobowe trzeciego wpisu są ponownie dostępne, miejmy nadzieję, że inne gry z serii również ujrzą światło dzienne.

Przetłumaczony tweet z działu wsparcia oprogramowania (patrz wyżej) brzmi następująco:

„Zakończyliśmy badanie luk w zabezpieczeniach i środki zaradcze dla wersji „DARK SOULS III” na komputery PC, więc od dzisiaj przywróciliśmy serwer gry i wznowiliśmy usługi online. Przepraszamy wszystkich użytkowników i dziękujemy za oczekiwanie na przywrócenie.

Ponadto pracujemy również nad wersją „DARK SOULS Ⅱ” na komputery PC oraz „DARK SOULS REMASTERED” na komputery PC, o czym poinformujemy Cię, gdy tylko zostaną przywrócone. Przepraszamy za niedogodności i niedogodności dla wszystkich użytkowników, ale dziękujemy za zrozumienie i współpracę.”

Źródło : https://www.gameinformer.com/2022/08/25/after-a-7-month-shutdown-dark-souls-3-servers-are-online-again