Plotka o Fortnite x Doctor Who: Russell T Davies formalnie zaprzecza

Russell T Davies odpowiada na pogłoski o współpracy Fortnite i Doctor Who

Showrunner Russell T Davies odpowiedział na utrzymujące się pogłoski o możliwej współpracy Fortnite i Doctor Who, stwierdzając, że jest to „mit”. Odpowiadając fanowi Doctor Who na Instagramie, Davies powiedział: „Nie ma takiego! To kompletny mit, przepraszam. » Ta wiadomość była zaskoczeniem dla wielu fanów Fortnite, którzy spodziewali się, że David Tennant i obecna TARDIS Ncuti Gatwa wkrótce wejdą do metaświata Fortnite.

Plotki i oczekiwania dotyczące współpracy

W ubiegłym roku doszło do licznych rzekomych przecieków ujawniających szczegóły współpracy pomiędzy niezwykle popularną grą typu Battle Royale studia Epic Games a najnowszym wcieleniem Doktora Who, obecnie transmitowanym na całym świecie w Disney+. W maju zeszłego roku szczegóły te obejmowały możliwość crossovera upamiętniającego odcinki z okazji 60. rocznicy Doctor Who, które wyemitowano jesienią ubiegłego roku. Później plotki sugerowały, że crossover został opóźniony, a fani oczekują teraz, że nastąpi on w maju przyszłego roku, kiedy rozpocznie się nowy sezon Doctor Who.

Wątpliwości co do plotek

Plotki o współpracy zostały podsycone przez doświadczonych autorów przecieków, którzy podzielili się szczegółami i koncepcjami, które rzekomo stanowią część tej współpracy. Wśród przedmiotów, które wyciekły, znalazły się skórki dla Czternastego i Piętnastego Doktora (David Tennant v2 i Ncuti Gatwa), szybowiec TARDIS i emotka pozwalająca twojej postaci zaprezentować swój papier psychiczny. Różdżka dźwiękowa i ramię manipulatora Daleka miały służyć jako kilofy.

Na mapie Fortnite zasugerowano pojawienie się żołnierzy UNIT w ramach zadań obejmujących zbadanie Meep Star Cruiser i użycie broni Wrarth Warrior – wszystkie elementy fabuły zostały wspomniane w odcinku z okazji 60. rocznicy serii.

Fani Doctor Who z niecierpliwością czekali na tę współpracę, zwłaszcza że Disney jest stałym partnerem Fortnite, a BBC flirtowało już z grą – choć w znacznie bardziej ograniczonym zakresie.

Plotki zdementowane

Mimo to, jeśli Russell T. Davies powie, że tak się nie stanie, będziemy musieli stawić czoła temu. Skontaktowaliśmy się z BBC i Epic Games w celu uzyskania komentarza.

W przeszłości do innych rozważań dotyczących Fortnite należało włączenie Samusa Arana z Metroid, którego Epic Games podobno zaproponowało Nintendo.

W zeszłym tygodniu Disney ogłosił, że zainwestuje 1,5 miliarda dolarów w Epic Games w projekt, który wydaje się być dalszym rozszerzeniem Fortnite.

Źródło: www.eurogamer.net