PlayStation uruchamia India Hero Project, aby wspierać indyjskich twórców gier

PlayStation ujawnia nowe szczegóły swojego projektu India Hero – dużej inicjatywy firmy na dynamicznie rozwijającym się indyjskim rynku gier. Według firmy analitycznej Niko Partners wartość rynku gier w Indiach jest obecnie warta około 868 mln dolarów w 2023 r. i oczekuje się, że do 2027 r. niemal się podwoi. PlayStation i Xbox wspierają lokalnych deweloperów, aby wprowadzali swoje gry zarówno na rynek krajowy, jak i na rynek globalny .

Poznaj szczegóły nowego projektu

Project India Hero to program, w ramach którego deweloperzy z Indii mogą przesyłać swoje gry na PlayStation, a każdą grę ocenia komisja złożona z dziewięciu pracowników Sony. Sony zaoferuje wsparcie finansowe, techniczne i marketingowe, a w niektórych przypadkach być może nawet bezpośrednio opublikuje gry.

Szansa dla indyjskich programistów, aby zabłysnąć

Głównym celem projektu India Hero jest zwiększenie udziału PlayStation w rynku w Indiach poprzez oferowanie gier istotnych kulturowo i udostępnianie ich globalnej publiczności składającej się z posiadaczy PlayStation 5 poszukujących nowych wrażeń.

Wspólna wiedza kluczem do sukcesu

Aby to osiągnąć, PlayStation zaoferuje uczestniczącym programistom nie tylko wsparcie finansowe, ale także mentoring i szkolenia, aby mogli wykorzystać swoje umiejętności tworzenia gier na urządzenia mobilne lub komputery PC do tworzenia gier na PS5. Ponadto Sony zapewni specjalne wsparcie techniczne, pomagając programistom wykorzystać unikalne funkcje kontrolera DualSense, a także ultraszybką pamięć SSD.

Szanse na sukces dla indyjskich programistów

Projekt został ogłoszony w maju 2023 r., Sony i jego zespół już rozpatrują wczesne zgłoszenia, odtwarzają wersje demonstracyjne i przeglądają dokumenty finansowe, kontynuując jednocześnie przyjmowanie zgłoszeń. Pierwsze oficjalne rozgrywki zostaną ogłoszone na przełomie lutego i kwietnia 2024 r. Nadesłane zgłoszenia pozwoliły zespołowi dostrzec pewne nieoczekiwane trendy.

Otwartość na różnorodność gier

Na przykład, jeśli chodzi o gatunek, jak dotąd najwięcej aplikacji pochodzi od twórców oferujących gry przygodowe (25%), a tuż za nimi plasują się strzelanki pierwszo- i trzecioosobowe (18%). Następnie odsetek ten spada, a wśród reprezentowanych gatunków znajdują się gry RPG, gry casual i horrory. Nieoczekiwanie przeważająca większość kandydatów (78%) nigdy wcześniej nie współpracowała bezpośrednio z PlayStation, co oznacza, że ​​projekt India Hero prawdopodobnie wstrzyknie nową krew w ekosystem PlayStation.

Źródło: www.ign.com