PlayStation 5 przekracza 30 milionów sprzedanych egzemplarzy, niedobór zasadniczo się skończył


Firma Sony ogłosiła, że ​​jej konsola PlayStation 5 przekroczyła już ponad 30 milionów sprzedanych egzemplarzy, a niedobór konsoli w zasadzie się skończył.

Prezes Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, ujawnił nową liczbę na konferencji technologicznej Sony CES, która jest o pięć milionów wyższa niż 25 milionów ujawnionych dwa miesiące wcześniej, 1 listopada.

„Naprawdę doceniamy wsparcie i cierpliwość społeczności PlayStation, gdy w ciągu ostatnich dwóch lat udało nam się poradzić sobie z bezprecedensowym popytem wśród globalnych wyzwań” – powiedział Ryan.

„Dostawy PS5 poprawiły się pod koniec zeszłego roku i cieszę się, że grudzień był największym miesiącem w historii sprzedaży konsoli PS5 i że sprzedaliśmy już ponad 30 milionów sztuk konsumentom na całym świecie”.

Przekonany, że problemy z dostawami zostały teraz całkowicie rozwiązane, Ryan dodał, że „każdy, kto chce PS5, powinien mieć znacznie łatwiej znaleźć go u sprzedawców detalicznych na całym świecie, zaczynając od tego momentu”.

Paraliżujący niedobór chipów półprzewodnikowych poważnie ograniczył tworzenie nowych konsol PS5, ale to nie powstrzymało PS5 od przekroczenia 20 milionów sprzedanych egzemplarzy w czerwcu 2021 r., kiedy to dyrektor Sony Veronica Rogers ogłosiła, że ​​firma „planuje znaczący wzrost”. -up w produkcji PS5”.

Ryan Dinsdale jest wolnym strzelcem IGN i pełni funkcję redaktora wiadomości w Wielkiej Brytanii. Całymi dniami będzie opowiadał o Wiedźminie.Źródło : https://www.ign.com/articles/playstation-5-passes-30-million-units-sold-shortage-essentially-over