PlayStation 5 ma najlepszy kwartał po ogromnym wzroście sprzedażyDział gier wideo Sony miał najlepszy kwartał finansowy od czasu premiery PlayStation 5, szczycąc się ogromnym wzrostem sprzedaży konsol i własnego oprogramowania.

Jak ujawniono w wynikach finansowych Sony za trzeci kwartał 2022 r., PS5 odnotowało najlepszy w historii kwartał sprzedaży z 7,1 mln konsol sprzedanych w ciągu trzech miesięcy kończących się 31 grudnia 2022 r. To daje konsolę na poziomie 12,8 mln sprzedanych w roku finansowym 2022 i 32 milionów sztuk wysłanych od premiery. To wzrost o 34% rok do roku, liczba, która pokazuje, że problemy z zaopatrzeniem, które kiedyś nękały konsolę, mogą być naprawdę za nami.

Sukces PS5 sprawił, że Sony zwiększyło swój roczny cel sprzedaży z 18 do 19 milionów.

Przychody ze sprzedaży w segmencie gier i usług sieciowych firmy Sony wyniosły 1246,5 mld jenów, co oznacza wzrost o 53% rok do roku, podczas gdy zysk operacyjny wyniósł 116 mld jenów, co oznacza wzrost o 25% rok do roku. To nie tylko najlepszy kwartał w roku, ale także najlepsze wyniki kwartalne w całym okresie użytkowania PS5.

Sony ma podobne dobre wieści, wykraczające poza samą sprzedaż konsoli. To 86,5 miliona sprzedaży gier wideo, które nie osiągnęły szczytów z trzeciego kwartału ubiegłego roku (92,7 miliona), ale w tym roku trzeci kwartał przyniósł znaczny wzrost sprzedaży gier własnych; z 86,5 miliona sprzedanych gier 20,8 miliona to gry własne. Tylko 11 milionów z nich to God of War Ragnarok.

PlayStation Plus odnotował niewielki wzrost liczby subskrybentów, z 45,5 mln do 46,6 mln. To nie przywraca jej szczytu 48 milionów użytkowników, ale miesięczna liczba aktywnych użytkowników usługi wzrosła do 112 milionów. Przychody z PS Plus również wzrosły drugi kwartał z rzędu, prawdopodobnie dzięki abonentom wyższych planów PS Plus.

To był więc dobry kwartał dla PlayStation. Ale chociaż wydaje się, że problemy z zaopatrzeniem nie będą już przeszkadzać konsoli, z pewnością uniemożliwiły jej osiągnięcie takich samych wyników jak jej poprzednik. W tym samym momencie cyklu życia PlayStation 4 sprzedano prawie 38 milionów sztuk.

Aby dowiedzieć się więcej o PlayStation, zapoznaj się z naszymi historiami o nowej aktualizacji oprogramowania PS5 w wersji beta, która dodaje czat głosowy Discord, a także o grach PS Plus na luty i zakończeniu kolekcji PS Plus na PS5.

Matt Purslow jest redaktorem wiadomości i funkcji w Wielkiej Brytanii w IGN.Źródło : https://www.ign.com/articles/playstation-5-boasts-best-quarter-yet-after-huge-increase-in-sales