PlayStation 5: Dyskretnie usunięta wzmianka o 8K, fałszywa reklama?

PlayStation 5 zostało wprowadzone na rynek w 2020 roku z logo 8K na pudełku, co zapowiadało obsługę przyszłych tytułów z grafiką 8K. Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy Sony po cichu usunęła wszelkie wzmianki o 8K z urządzeń PlayStation 5, a fani w końcu zauważyli tę zmianę.

Zniknięcie logo 8K na pudełkach PlayStation 5

Uwagę fanów przyciągnęła dyskusja na Reddicie transmitowana przez PlayStation Lifestyle. Niektórzy fani w mediach społecznościowych nazywali to nawet fałszywą reklamą.

W odpowiedzi na często zadawane pytania na oficjalnej stronie Sony w 2020 r. stwierdzono, że „PS5 w chwili premiery było zgodne z wyświetlaczami 8K, a po przyszłej aktualizacji oprogramowania systemowego mogło wyświetlać rozdzielczości do 8K, gdy zawartość stanie się dostępna, przy obsługiwanym oprogramowaniu. » Jednak jak dotąd jedyną grą oferującą rozdzielczość 8K na PS5 jest The Touryst, która bardziej przypomina Minecrafta niż grę z zaawansowaną grafiką.

– Rzeczywistość 8K w branży gier wideo –

Należy zauważyć, że rozdzielczość 8K nie była obecnie powszechnie stosowana przez twórców gier wideo, a nawet filmowców. Na rynku dostępne są telewizory 8K, ale może minąć trochę czasu, jeśli w ogóle, zanim stanie się to standardem w grach i rozrywce.

– Brak tytułów 8K na konsolach nowej generacji –

Sony nie była jedyną firmą, która twierdziła, że ​​konsole obecnej generacji obsługują rozdzielczość 8K. Microsoft pochwalił się także serią Xbox

Źródło: www.gamespot.com