Platforma Metaverse Core wchodzi na iOS, aby uczcić swoją pierwszą rocznicę


Core — platforma Metaverse, która pozwalała graczom tworzyć własne światy i gry, zanim słowo „metaverse” stało się modne — wkrótce będzie obchodzić swoją pierwszą rocznicę, a deweloper Manticore Games świętuje, ogłaszając debiut Core na zupełnie nowej arenie: iOS.

Użytkownicy iOS, którzy pobiorą aplikację Core po jej premierze tego lata, będą mieli dostęp do pełnego doświadczenia użytkownika Core, chociaż dostępność niektórych doświadczeń będzie zależeć od samych twórców. Firma Manticore ogłosiła, że ​​od dziś dostępny dla twórców będzie pakiet do tworzenia oparty na systemie iOS, zawierający zarówno narzędzia do projektowania, jak i optymalizacji.

Chociaż latem tego roku na iOS pojawi się pełna funkcjonalność, twórcy nadal będą musieli urzeczywistniać swoje wizje za pomocą platformy PC. GameSpot został zaproszony na prywatne demo obchodów pierwszej rocznicy Core na początku tego tygodnia, gdzie dyrektor generalny Manticore Games, Frederic Descamps, wyjaśnił, że gracze będą mogli grać tylko w gry za pośrednictwem systemu iOS.

„Działanie tworzenia jest nadal dostępne tylko na PC” – powiedział Descamps. „Aby być szczerym, przeniesienie narzędzi do tworzenia na urządzenia mobilne byłoby… cóż, jeśli uważasz, że przeniesienie doświadczenia gracza było herkulesowe, pakiet do tworzenia byłby znacznie większym zadaniem”. Zostawił jednak otwarte drzwi na przyszłość, mówiąc: „możemy w pewnym momencie, ale na razie naprawdę chcemy skupić się na wrażeniach gracza na urządzeniach mobilnych. Szczerze mówiąc, ma to największy sens, ponieważ nie mieliśmy żadnych próśb od społeczności twórców do tworzenia na urządzeniach mobilnych; wszystkie są w porządku z klientami na komputery PC i Mac”.

Jeden z nowych portali imprezowych Core, ten nawiązujący do Texas Hold 'Em.

Przejście na iOS to nie jedyny nowy dodatek do Core, który uczcimy pierwszą rocznicę, ponieważ Manticore ogłosił również nową mechanikę Party Portals, która jest dostępna od dzisiaj. Portale imprezowe pozwalają graczom otworzyć portal tematyczny dokładnie tam, gdzie stoją, zapraszając graczy do dołączenia do nich w grach Texas Hold 'Em, Game Show Trivia (odtworzenie Family Feud) i nie tylko.

Core to program na komputery PC, w którym gracze mogą zarejestrować się za darmo i stworzyć własną sekcję metaverse. Ponad 50 000 unikalnych gier i doświadczeń zostało stworzonych od podstaw przez trzy miliony graczy platformy, w tym Oberhasli z Deadmau5 i Axial Tilt, świat stworzony we współpracy z Geoffem Keighleyem, w którym gracze mogli oglądać Game Awards 2021.

GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/metaverse-platform-core-is-coming-to-ios-to-celebrate-its-first-anniversary/1100-6502508/?ftag=CAD-01-10abi2f