Planet Zoo dodaje pięć zagrożonych zwierząt w nowym DLC o tematyce ochrony przyrodyNieprzerwany strumień DLC popremierowych Planet Zoo jest kontynuowany dzisiaj, wraz z pojawieniem się na platformie Steam 11. płatnego dodatku, eko-tematycznego Pakietu Ochrony, wprowadzającego nowe, zagrożone zwierzęta, nowe elementy scenerii i nie tylko.

Jeśli chodzi o zwierzęta, Planet Zoo’s Conservation Pack zawiera pięć nowych dodatków — konia Przewalskiego, lamparta amurskiego, oryksa szablorogiego, siamanga i aksolotla — z których wszystkie są uważane za gatunki zagrożone w wyniku zmiany klimatu, kłusownictwa i siedlisk degradacja.

Gdzie indziej, DLC wprowadza nowy scenariusz, w którym gracze muszą pomóc Turtlerock Wildlife Orphanage, inspirowanemu Parkiem Narodowym Gorkhi Terelj w Mongolii, poprzez ratowanie, hodowanie, dokumentowanie i wypuszczanie jak największej liczby gatunków. Ważnym elementem będą również energia odnawialna, różnorodność roślin i zrównoważony rozwój.

Planet Zoo: Pakiet ochrony — zwiastun premierowy.

I wreszcie, w ramach DLC, budowniczowie i architekci krajobrazu będą mieli dostęp do ponad 150 nowych elementów scenerii, roślinności i rekwizytów o tematyce ekologicznej. Należą do nich łąki, słoneczniki, drzewa figowe, sosny koreańskie, węże wodne, taczki, miotły, odpowiedzialnie pozyskiwane drewniane szopy i wychodki ze szkła z recyklingu.

Pakiet ochrony Planet Zoo jest już dostępny w cenie 7,99 GBP na Steam i jest dostępny wraz z bezpłatną aktualizacją dla wszystkich graczy. Ta ostatnia dodaje przyjazne dla dzieci stacje edukacyjne, opcje zdjęć grupowych dla dorosłych, nowe zachowania wąchania i chóru dla niektórych zwierząt, a także modułowe drabinki wspinaczkowe. Mogą być używane przez Siamang z Pakietu Ochrony, a także przez wszystkie inne zwierzęta, które potrafią wspinać się na cienkich ramach.

Dopełnieniem listy darmowych dodatków są Małe Bramy Habitatu, a także Lady sklepowe i Małe Znaki. Pełne informacje o aktualizacji do dzisiejszej aktualizacji 1.10 można znaleźć na Steam.

Źródło : https://www.eurogamer.net/planet-zoo-adds-five-endangered-animals-in-new-conservation-themed-dlc