Pikmin 4: Wszystko, co wiemy do tej pory – data premiery, rozgrywka i zwiastuny


Zdjęcie: Nintendo / Nintendo Life

Pikmin 4 jest prawdziwy.

W porządku, to nie jest wszystko wiemy. Zebraliśmy wszystkie soczyste informacje, jakie posiadamy na temat nadchodzącej kontynuacji ukochanej, choć trochę niszowej gry strategicznej Nintendo, tytułu, o którym po raz pierwszy słyszeliśmy dawno, dawno temu.

Nie ma cały jeszcze wiele informacji, więc zajrzyj tu ponownie, ponieważ więcej zwiastunów i zrzutów ekranu wypływa z kanału wiadomości Pikmin…

Pikmin 4 szczegóły, zdjęcia, zwiastuny i WIĘCEJ

Dotychczasowe dzieje

Pikmin 4: Wszystko, co do tej pory wiemy
Zrzut ekranu z Pikmin 3 Deluxe, ostatniej gry Pikmin na Switchu — Zdjęcie: Nintendo / Nintendo Life

Dawno temu, w 2015 roku, Shigeru Miyamoto udzielił wywiadu, w którym powiedział, że kontynuacja Pikmin 3 była „właściwie bardzo bliska ukończenia” i że „zespoły Pikmin zawsze pracują nad następnym”. Eurogamer kontynuował ten wywiad, pytając Nintendo, czy to prawda, na co odpowiedzieli:

„Możemy potwierdzić, że Pikmin 4 jest w fazie rozwoju, ale to wszystko, co możemy obecnie potwierdzić”.

Rok 2015 był erą Wii U, a Nintendo Switch miał zostać wydany dopiero w marcu 2017 roku, ale Switch – o nazwie kodowej NX w tym czasie – był w fazie rozwoju. Mimo to Pikmin 4 nie został potwierdzony dla żadnej konkretnej platformy.

Teraz łatwo założyć, że Pikmin, o którym rozmawiali Miyamoto i Nintendo, to Pikmin Bloom, wydany w 2021 roku, a nawet Hej! Pikmin, wydany na 3DS w 2017 roku. Ale najwyraźniej tak nie było. Mamy dla Ciebie harmonogram wydarzeń związanych z Pikmin 4 tutaj…

  • Czerwiec 2017: Nie martw się, Pikmin 4 wciąż „postępuje”
    • Miyamoto teraz mówi, że „mówiono mu, aby nie dzielić się niczym z PR”… „ale mogę ci powiedzieć, że to się rozwija.” To również potwierdza, że ​​Hej! Pikmin nie jest legendarnym Pikminem 4, ponieważ spin-off 3DS został już ogłoszony w tym momencie. W porząsiu.

Co to jest Pikmin?

Pikmin to seria gier, w których wcielasz się w jakiegoś astronautę, który jest unieruchomiony lub eksplorujący, który łączy siły z dzikimi stworami cebulowymi znanymi jako „Pikmin”, aby poruszać się po dziczy. Są potwory do uniknięcia lub pokonania, skarby, żywność i części statków do zebrania, a przede wszystkim Pikmin do ochrony.

Pikmin to kruche, głupie małe rzeczy, ale robić słuchaj rozkazów, więc Twoim zadaniem jest osaczenie ich w taki sposób, aby nie utonęły, nie spaliły się, nie spadły, nie zostały zjedzone ani nie uległy dowolnej liczbie gróźb — będziesz wiedział, kiedy to zrobiłeś zła robota, jeśli usłyszysz to tragiczne westchnienie, jak Pikmin staje się duchem. I usłyszysz to. Dużo.

Jeśli nadal będziesz się nimi opiekować i powiększać ich liczbę, przynosząc martwe bestie i jedzenie Pikmin z powrotem do ich cebularni, możesz mieć nadzieję, że osiągniesz najlepsze zakończenia — każda gra ma wiele sposobów na zakończenie historii, w zależności od tego, ile grę, którą udało Ci się ukończyć w określonym czasie.

To wszystko, naprawdę — wyhoduj Pikmina, każ Pikminowi przynosić rzeczy, zrób więcej Pikmina, powtórz.

Przyczepy

Powyższy zwiastun pochodzi z Nintendo Direct z września 2022 r. — tego, o którym mówiono, że to „Zelda blowout”, co dało nam również datę premiery kontynuacji Breath of the Wild, a także tytuł — Tears of the Kingdom .

Pikmin 4 był trochę odstający, ogłoszony w dziwnym segmencie prezentowanym przez Miyamoto, w którym zaktualizował nas o Super Mario Movie, parku rozrywki Super Mario, ee, dalszym istnieniu Pikmin Bloom i dał nam najmniejszy drobnostka zerknąć na Pikmin 4 w zwiastunie, który w zasadzie nic nam nie powiedział.

Po 7 latach bardzo mało, przyjmiemy to.

Pikmin 4 – data premiery

2023.

Zaryzykujemy zgadywanie? później w ciągu roku, biorąc pod uwagę, jak mało o tym wiemy. Prawdopodobnie kilka miesięcy po majowej premierze Zelda: Tears of the Kingdom.

Rozgrywka

Cóż… przyczepa nie daje nam wiele do zrobienia. Wygląda na to, że dzieje się w ogrodzie, z gigantyczną ławką ogrodową, podniesionymi rabatami i ludzkimi przedmiotami, takimi jak zepsuty zegarek kieszonkowy.

PNF-404 — planeta, na której rozgrywają się gry Pikmin — ma być Ziemią, na której wyginęli ludzie. Ale ta planeta wygląda na całkiem dobrze utrzymaną, jeśli jest zarażona Bulborbem. Czy to może być ta sama planeta, ale w miejscu, w którym wciąż istnieją resztki ludzkości?

W zwiastunie widzimy tylko oryginalne trzy kolory Pikmin, żółty, czerwony i niebieski, a także Bulborbs, serię Goombas z serii Pikmin, więc trudno jest wymyślić wiele nowych umiejętności i wrogów.

Istnieje również przebłysk potencjalnie naszej nowej postaci gracza:

Pikmin 4: Wszystko, co do tej pory wiemy
Kim ona jest? — Obraz: Nintendo

Miyamoto opisał główną ideę stojącą za Pikminem jako „dandori” („段取り” po japońsku), co oznacza coś w rodzaju „planowania strategicznego”. Mając to na uwadze, powiedział, zespół uprościł sterowanie w Pikminie, aby gracz mógł lepiej planować swoją strategię, zamiast czuć się, jakby zawsze wypasał koty.

Miyamoto wspomniał również o możliwości grania w grę „z perspektywy Pikmina przy ziemi”, co wydaje się oznaczać, że możesz mieć kamerę bliżej ziemi, a nie nad głową.

Sprawdź później — w końcu dowiemy się więcej. O ile to nie kolejne siedem lat.

Zrzuty ekranu

Eee, bardziej jak ekranstrzał. Pojedynczy. Oto on:

Pikmin 4: Wszystko, co do tej pory wiemy
Wow. — Obraz: Nintendo

Podkoszulek

Mamy więcej informacji na temat fajnej koszulki Pikmin Shigeru Miyamoto niż w grze! Możesz go kupić w New York Nintendo Store.


To wszystkie informacje, które mogliśmy wycisnąć z lekko wilgotnej gąbki, która była zwiastunem ujawniającym… ale miejmy nadzieję, że w ciągu mniej więcej roku pojawi się więcej, dopóki gra nie wyjdzie.

Czekajcie na wszystkie wieści o Pikmin, jakich możecie chcieć, i dajcie nam znać w komentarzach, jakie funkcje, nowe pomysły i historię chcielibyście zobaczyć w ukończonej grze.

Źródło : https://www.nintendolife.com/guides/pikmin-4-everything-we-know-so-far-release-date-gameplay-and-trailers