Phil Spencer rozważał przejęcie Nintendo i Warner Bros w 2020 roku. Dokumenty ujawniają także odświeżenie Xbox Series X/S i nowy kontroler w 2024 roku oraz remastery Fallouta 3 i The Elder Scrolls IV. Microsoft planuje konsolę hybrydową nowej generacji w 2028 roku. Poznaj wszystkie szczegóły.

Microsoft i Xbox stanęły przed sądem na początku tego roku w związku z przejęciem Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Wyciekły wcześniej niepublikowane dokumenty z tego postępowania sądowego, ujawniając, że szef Xbox Phil Spencer rozważał przejęcie Nintendo i Warner Bros. gier w pewnym momencie, a także aktualizacja Xbox Series X/S i nowy kontroler Xbox planowany na 2024 rok, a także potencjalne remastery Fallouta 3 i The Elder Scrolls IV: Oblivion. Jak podaje The Verge, inny dokument, który wyciekł, szczegółowo opisuje plany firmy dotyczące konsoli hybrydowej nowej generacji w 2028 roku.

Przyszłość Xboxa: konsola hybrydowa korzystająca z chmury

Dokument ten nie ujawnia, jaka będzie nazwa, wygląd i charakter tej konsoli. Zawiera jednak kilka kluczowych szczegółów na temat architektury i wizji Xbox jako hybrydowej platformy do gier w chmurze.

W części dokumentu „Nasza wizja” Microsoft pisze: „Opracuj hybrydową platformę do gier nowej generacji, która będzie w stanie wykorzystać połączoną moc klienta i chmury, aby zapewnić głębszą immersję i zupełnie nowe rodzaje wrażeń w grach”. gier i twórców w czasie rzeczywistym, umożliwimy bezprecedensowy poziom wydajności wykraczający poza możliwości samego sprzętu klienta. »

W dokumencie wymieniono także „kluczowe decyzje strategiczne i inwestycje” związane z procesorami, kartami graficznymi, innowacjami w zakresie grafiki i nie tylko.

Inny dokument uzyskany przez The Verge przedstawia harmonogram wydań konsoli Xbox, począwszy od oryginalnej konsoli Xbox w 2001 r. Oś ta wspomina o „następnej generacji” w 2028 r., z uwagami takimi jak „Hybrydowe gry w chmurze” oraz „Immersyjne aplikacje i platforma gier”.

Projekt i uruchomienie konsoli

Inny dokument stwierdza, że ​​projektowanie sprzętu rozpocznie się w 2024 r., a zestawy deweloperskie zostaną dostarczone w 2027 r., a ich premiera nastąpi w 2028 r. Udaj się do The Verge, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji na ten temat.

Aby uzyskać więcej, dowiedz się, jak szef Xbox, Phil Spencer, rozważał przejęcie Nintendo i Warner Bros. Gry w 2020 roku, a potem dowiedz się o aktualizacji Xbox Series X/S i nowym kontrolerze Xbox planowanym na przyszły rok, zgodnie z wewnętrznymi dokumentami Microsoftu. Następnie dowiedz się więcej o możliwej premierze remasterów Fallouta 3 i Obliviona, a także o tym, że The Elder Scrolls VI ukaże się dopiero w 2026 roku.

Co sądzisz o hybrydowej konsoli do gier korzystającej z chmury w Xbox? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Źródło: www.gameinformer.com