Phil Spencer opowiada o przyszłości Xboxa wraz z Nintendo i PlayStation

Technologiczny gigant Microsoft niedawno przejął Activision Blizzard, a dyrektor generalny Microsoft ds. gier Phil Spencer opowiedział, jak firma będzie w przyszłości współpracować z innymi platformami. W wywiadzie dla japońskich mediów Famitsu Phil Spencer wyraził chęć uznania członków Nintendo i PlayStation za część społeczności graczy Microsoftu.

Zjednoczona społeczność graczy

Microsoft chce w przyszłości postrzegać użytkowników Nintendo Switch i PlayStation jako pełnoprawnych członków społeczności Xboksa. Phil Spencer porównuje ten pomysł do uznania użytkowników ROG Ally i Steam Deck za część społeczności Xbox.

Phil Spencer podkreśla również znaczenie zapewnienia równego traktowania wszystkich graczy Xbox, w tym tych korzystających z Game Pass na PC. Chce, aby wszyscy gracze czuli się częścią społeczności i aby nikt nie pozostał w tyle. Prezes przyznaje, że aby osiągnąć ten cel, pozostaje jeszcze wiele pracy.

Otwarte i dostępne podejście

Phil Spencer wyraził już wcześniej podobne poglądy na temat graczy na innych platformach, postrzegając ich jako część „narodu Call of Duty” Microsoftu. Wspomniał także o chęci utrzymania parytetu na wszystkich platformach pod względem treści, nie blokując DLC i zapewniając jak największą dostępność gier.

Daj nam znać, co myślisz o byciu częścią społeczności Xbox!

Komentarze użytkowników

[Commentaires]

o autorze

Liam, pasjonat gier wideo i uniwersum Nintendo, lubi dzielić się najnowszymi wiadomościami na temat Nintendo i podziwiać swoją kolekcję gier wideo. Szczególnie lubi towarzystwo kota Judda, swojej ulubionej postaci z Nintendo.

Źródło: www.nintendolife.com