Phil Spencer omawia umowę Activision i zasady Xbox dotyczące ekskluzywnych gierW nowym wywiadzie szef Xbox, Phil Spencer, omówił powody przejęcia Activision Blizzard oraz politykę firmy dotyczącą wyłączności na konsole.

W rozmowie z XboxOn Phil Spencer stwierdził, że Xbox koncentruje się na czerwcowym pokazie, ale inne wiadomości będą w drodze. Spencer wspomniał również, że Everwild od dewelopera Rare jest wciąż w fazie rozwoju. Zapytany o reakcję na przejęcie Activision Blizzard, Spencer powiedział: „Społeczność Xbox jest bardzo wyczekiwana… …jak wpłynie to na konkurencję?”

Potwierdził, że przejęcie Activision Blizzard nigdy nie dotyczyło przede wszystkim Call of Duty, ale budowanie mobilnego portfolio firmy. „[Mobile] jest największą platformą do gier na świecie… dla nas logika naprawdę zaczęła się od tego, jak uzyskać więcej możliwości na urządzeniach mobilnych?” Skomentował samo Call of Duty. Powiedział: „Chcemy zwiększyć liczbę miejsc, w których ludzie mogą zagraj w Call of Duty. Trochę jak Minecraft.” Potwierdził również, że niektóre tryby lub elementy kosmetyczne w Call of Duty nie będą dostępne wyłącznie na Xboksie.

Xbox będzie jednak nadal wspierać i rozwijać ekskluzywne gry. Spencer zwrócił się konkretnie do Starfielda, mówiąc: „Nie sądzę, żebym kiedykolwiek powiedział, że Starfield nie będzie dostępny wyłącznie na Xbox… Myślę, że powiedziałem, że zajmiemy się tym indywidualnie. podstawie. Nie zamierzamy pobierać gier, które są na innych platformach. ” Spencer wspomniał również, że wierzy, że sztuczna inteligencja będzie pozytywną siłą w grach w przyszłości.

Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/phil-spencer-talks-activision-deal-and-xboxs-policy-on-exclusive-games/1100-6511917/?ftag=CAD-01-10abi2f