Peter Moore kwestionuje przyszłość tradycyjnych konsol do gier

Przyszłość konsol do gier kwestionowana przez eksperta

Były dyrektor EA i Microsoft, Peter Moore, stawia „poważne pytania” dotyczące sprzętu do gier wideo i przyszłości tradycyjnych systemów konsol domowych. Moore, który piastował wysokie stanowiska w EA, Microsoft i Sega, zanim całkowicie opuścił branżę gier i dołączył do Liverpool FC w 2017 r., zastanawiał się nad stratami ponoszonymi w związku z każdą generacją konsoli, sugerując, że zarówno „firmy, jak i gracze” zastanawiają się, czy gracze naprawdę muszą wydawać pięć czy sześćset dolarów na konkretny sprzęt, żeby po prostu grać.

Debata o przyszłości konsol do gier

„Myślę, że to poważne pytanie jest zadawane, jestem tego pewien, w Tokio, w Redmond, Waszyngtonie, w Kioto” – Moore powiedział IGN. „Właśnie nad tym wszyscy teraz pracują, ponieważ rozpoczynając pracę nad następną generacją, trzeba być przygotowanym na poniesienie miliardowych strat. I czy branża, biorąc pod uwagę wszystkie zwolnienia i wszystko, przez co obecnie przechodzimy, jest na to gotowa? Spójrzcie na Sony zwalniającego 900 osób – wiele z nich w Wielkiej Brytanii. »

Niepewna przyszłość konsol

Po zastanowieniu się nad wpływem sztucznej inteligencji Moore dodał: „Czy te firmy są gotowe na kolejny wielomiliardowy cykl strat? Jednocześnie przygotowujesz się na kolejny cykl, w którym gracze mogą nie chwycić konsoli i po prostu powiedzieć: wiesz co? Nie potrzebuję tego, czasy są trudne. Mam swój telefon, cieszę się tym, co mam w telefonie. Jest mnóstwo gier, w które mogę grać. W przeciwnym razie oczywiście mam swój komputer PC lub Mac i mogę tam robić, co chcę. I czy naprawdę muszę wydawać pięć lub sześć centów na konkretny sprzęt, żeby grać? Dlatego firmy i sami gracze zadają to pytanie. »

Moore opuścił EA, aby objąć stanowisko dyrektora generalnego Liverpool FC w 2017 roku, odchodząc od kariery w grach wideo, która rozpoczęła się w firmie Sega w erze Dreamcast, a zakończyła na wysokich stanowiskach w Microsoft i EA. W 2020 roku Moore został doradcą Ryana Reynoldsa i Roba McElhenneya oraz Wrexham AFC.

Źródło: www.eurogamer.net