People Can Fly: ponad 30 zwolnień u dewelopera Outriders

People Can Fly zwalnia ponad 30 pracowników

Twórca gier wideo People Can Fly, stojący za nieoczekiwanym sukcesem strzelanki Outriders z 2021 roku, zwolnił ponad 30 pracowników. Decyzja ta wynika z ograniczeń budżetowych i ograniczenia zakresu projektu Gemini, co spowodowało zmniejszenie zasobów ludzkich zaangażowanych w projekt.

Konsekwencje dla branży gier wideo

Zwolnienia te nakładają się na serię innych zwolnień w branży gier wideo w 2024 r., w wyniku których utraconych zostanie łącznie ponad 3500 miejsc pracy. Firmy takie jak Riot Games, Unity, SteamWorld Build, Behaviour Interactive, Microsoft i wielu innych graczy z branży również znacznie zredukowały liczbę pracowników.

Wpływ na dotkniętych pracowników

Decyzja o zwolnieniu tych pracowników głęboko wpływa na każdego z nich i konieczne jest docenienie ich wysiłków, poświęcenia i wkładu. Zwolnieni pracownicy wnieśli do zespołu cenne umiejętności i wiedzę, a ich kolejna podróż w kierunku tworzenia gier wideo ma zakończyć się sukcesem.

Solidarność z dotkniętymi pracownikami

Branża gier wideo niewątpliwie odczuje skutki zwolnień, dlatego ważne jest wspieranie pracowników dotkniętych redukcjami zatrudnienia. Nikt nie wie, jaka przyszłość czeka tych pełnych pasji profesjonalistów, ważne jest jednak zapewnienie im całego wsparcia, jakiego potrzebują, aby podjąć to nowe wyzwanie w swojej karierze.

![Image](link URL)

Źródło: www.gameinformer.com