Penny’s Big Breakaway: sprawdź ścieżkę dźwiękową!

Wielka ucieczka Penny: muzyczne objawienie

Penny’s Big Breakaway zostało ujawnione podczas Nintendo Direct na początku tego lata przez dewelopera Evening Star Studios i wydawcę Private Division. Choć platformowa przygoda w stylu retro 3D wyglądała świetnie, to co przykuło uwagę ludzi, to zespół stojący za grą. Dyrektorem kreatywnym i głównym architektem silnika Evening Star jest Christian Whitehead, jeden z głównych twórców Sonic Mania w 2017 roku. z Evening Star pracował także nad Sonic Mania.

Kompozycja muzyczna

Kompozytor Sonic Mania i TMNT: Shredder’s Revenge, Tee Lopes, jest odpowiedzialny za kompozycję muzyczną Penny’s Big Breakaway. Ujawniono trzy utwory ze ścieżki dźwiękowej gry: „Jigs Up, Penny”, „Land-ho Diablo” i „Sparks of the Cobalt Sands”.

Zespół podzielił się informacjami dotyczącymi powstania Penny’s Big Breakaway i ścieżki dźwiękowej do niej. Według Whiteheada początkowy pomysł na grę zawsze opierał się na jo-jo. Muzyka również odegrała ważną rolę w tworzeniu gry. Whitehead i Lopes pracowali wcześniej razem nad Sonic Mania, ale Evening Star zatrudnił także kompozytora Seana Bialo, aby nadać ścieżce dźwiękowej gry swój osobisty charakter.

Współpraca muzyczna

Bialo wyjaśnia, że ​​jego proces muzyczny był „zabawą” i że dodał swój własny „muzyczny głos”, z powodzeniem poruszając się po ramach muzycznych ustalonych już przez Whiteheada i Lopesa. Gra zawiera ścieżkę dźwiękową pełną osobowości, zabawnych elementów i niespodzianek na każdym kroku, dzięki bardzo eklektycznej palecie stylów.

Whitehead wspomina, że ​​cały projekt opierał się na współpracy, mówiąc, że współpracował z Lopesem nad stworzeniem ostatecznego elementu dla Zaphary, elektrycznego pustynnego świata gry.

Czy jesteś podekscytowany wielką ucieczką Penny? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Źródło: www.gameinformer.com