Penny’s Big Breakaway: poznaj trzy ekskluzywne utwory!

Daję wam ekskluzywny rzut okiem na grę wideo Penny’s Big Breakaway. Poznaj kulisy powstawania gry i jej ścieżki dźwiękowej, a także pierwsze zapowiedzi muzyczne!

Muzyka Penny’s Big Breakaway

Choć gra Penny’s Big Breakaway planowana jest na rok 2024, za muzykę do gry odpowiada kompozytor Tee Lopes, znany z pracy nad Sonic Mania i TMNT: Shredder’s Revenge. Ze ścieżki dźwiękowej mogliśmy posłuchać wyłącznie trzech utworów -sound Penny’s Big Breakaway, które obiecują eklektyczne przeżycie pełne niespodzianek.

Stworzenie gry i jej ścieżki dźwiękowej

Christian Whitehead, dyrektor kreatywny i główny architekt silnika gry Evening Star, ujawnia, że ​​początkowa koncepcja gry zawsze skupiała się wokół efektu jo-jo. Gracz wciela się w artystę na dworze cesarskim, którego rutyna jo-jo kończy się niepowodzeniem, rozpoczynając wciągającą przygodę pełną zwrotów akcji. Muzyka ze swojej strony została opracowana tak, aby oferować niepowtarzalny styl i mieszać się z inspirowanym Bauhausem uniwersum gry.

Lopes twierdzi, że pierwszy utwór stworzony był dla „Vanillatown”, co pomogło zdefiniować tożsamość dźwiękową gry. Kompozytor Sean Bialo jest również zaangażowany w tworzenie ścieżki dźwiękowej, wnosząc swój energetyczny akcent do postaci i motywów bossów w grze. Inni członkowie zespołu, np. Jonny Atma na gitarze, Andrew Gomes za miks i mastering oraz Jameson Sutton jako reżyser dźwięku przyczyniają się do ogólnej harmonii ścieżki dźwiękowej. Ścieżka dźwiękowa, która ma być bogata w niespodzianki i elementy zabawy dla graczy.

Współpraca artystyczna

Whitehead podkreśla znaczenie współpracy w tym projekcie, ujawniając muzyczną współpracę z Lopesem przy tworzeniu finałowego utworu dla Zaphary, elektrycznego pustynnego świata gry. Jest to świadectwo zaangażowania całego zespołu w tworzenie Penny’s Big Breakaway i zapewnia niezwykle zabawny musical doświadczenie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o grze, obejrzyj zwiastun Penny’s Big Breakaway i podziel się z nami swoimi wrażeniami w komentarzach poniżej!

Źródło: www.gameinformer.com