Pełna recenzja: Luigi’s Mansion 2 HD na Switchu: najlepszy sposób na polowanie na duchy w jakości HD

Luigi’s Mansion 2 HD powraca na Nintendo Switch i zapewnia przygodę z polowaniem na duchy, która jest zarówno zabawna, jak i przezabawna. Jest to remaster oryginału z 2013 roku na Nintendo 3DS, znanego również w Stanach Zjednoczonych jako Luigi’s Mansion: Dark Moon. W tym artykule szczegółowo omówimy tę wciągającą grę polegającą na polowaniu na duchy.

Mile widziana aktualizacja wizualna

Luigi’s Mansion 2 HD otrzymało znaczącą aktualizację graficzną w stosunku do oryginału z 2013 roku. Tekstury zostały ulepszone, oferując ostrzejsze szczegóły, od odblaskowego połysku na zbroi po nici na kombinezonie Luigiego. Dodatkowo znacznie ulepszone oświetlenie nadaje więcej głębi nawiedzonym scenom, dzięki czemu dioramy w tej grze są szczególnie wciągające.

Znane wrażenia z gry

Pomimo tych ulepszeń wizualnych, rozgrywka w Luigi’s Mansion 2 HD pozostaje wierna oryginałowi. Znajdziesz środowiska i wrogów, których kochałeś dziesięć lat temu. Jednak w przeciwieństwie do Luigi’s Mansion 3 nie dodano żadnej nowej zawartości. Sterowanie za pomocą dwóch drążków zapewnia większą elastyczność w porównaniu do oryginału, dzięki czemu rozgrywka jest bardziej intuicyjna.

Pomimo swoich zalet, Luigi’s Mansion 2 HD ma pewne wady, takie jak brak trybu wieloosobowego na podzielonym ekranie. Może to ograniczyć wrażenia z gry, jeśli chcesz podzielić się tą chwilą z bliskimi. Jednak tryb wieloosobowy online pozostaje ciekawą opcją dla początkujących łowców duchów.

Udany nostalgiczny powrót

Ostatecznie Luigi’s Mansion 2 HD pozostaje fantastyczną rozgrywką dla tych, którzy pokochali oryginał. Zróżnicowane otoczenie, wyjątkowe walki z bossami i sprytne łamigłówki sprawiają, że jest to niezapomniany i zabawny tytuł. Pomimo pewnych ograniczeń, ta remaster oferuje idealną okazję do ponownego przeżycia emocji i śmiechu podczas tej przygody z polowaniem na duchy z Luigim.

Źródło: www.ign.com