Path Of Exile 2: Dostępna głębia zamiast złożoności

Path of Exile 2 to długo oczekiwana kontynuacja oryginalnej gry, która w dalszym ciągu oferuje rozbudowane systemy i głębię, które gracze pokochali. Twórcy poczynili jednak starania, aby usprawnić pewne aspekty gry, aby uczynić ją bardziej przystępną dla nowicjuszy. Na przykład nowa klasa Druida ukazuje równowagę między złożonością a przystępnością.

Usprawnione drzewo umiejętności

Jedną z cech charakterystycznych Path of Exile jest ogromne drzewo umiejętności i Path of Exile 2 nie jest wyjątkiem. Twórcy wprowadzili jednak zmiany, aby drzewo umiejętności pozostało głębokie, ale nie przytłaczało. Jest to szczególnie ważne dla nowicjuszy w serii, których może zniechęcić złożoność gry. Udoskonalając niektóre systemy, programiści mają nadzieję osiągnąć równowagę między dostępnością a głębią.

Moc Druida

Klasa Druida w Path of Exile 2 to osoba rzucająca zaklęcia posiadająca zdolność zmiany kształtu w niedźwiedzia. Choć może się to wydawać ograniczone w porównaniu z innymi klasami druidów w innych grach, Druid nadrabia to szeregiem umiejętności błyskawic i ognia wulkanicznego. Te potężne zaklęcia uzupełniają dziką stronę Druida, pozwalając graczom wyzwalać mordercze szaleństwa i niszczycielskie uderzenia ziemi. Demo rozgrywki pokazało unikalne kombinacje umiejętności Druida, podkreślając potencjał dynamicznej i wciągającej rozgrywki.

Uproszczone kombinacje

Aby ułatwić rozgrywkę, twórcy wprowadzili skróty, które pozwalają zaprogramować w grze kombinacje. Oznacza to, że gracze mogą narzucać pewne działania, które mają być wykonywane automatycznie, gdy używane są określone zdolności. Na przykład wilk może zostać przyzwany za każdym razem, gdy Druid rzuca burzę z piorunami, a postać niedźwiedzia może po transformacji wyzwolić potężny ryk obszarowy. Te samodzielnie stworzone kombinacje czynią grę bardziej przystępną dla graczy, którzy mogą nie być zaznajomieni ze zawiłościami oryginalnej gry.

Równowaga dostępności i złożoności

Chociaż Path of Exile 2 ma być bardziej przystępna dla nowicjuszy, ważne jest utrzymanie głębi i złożoności, które doceniają fani oryginalnej gry. Czas pokaże, jak gra osiągnie równowagę we wszystkich swoich klasach, ale usprawnione systemy i uproszczone kombinacje obiecują kroki we właściwym kierunku. Zamknięta wersja beta Path of Exile 2 wystartuje 7 czerwca 2024 r., dając graczom szansę na samodzielne poznanie gry i sprawdzenie, jak te zmiany poprawiły ogólne wrażenia z rozgrywki.

Kino:

Źródło: www.gamespot.com