Paradox Interactive anuluje Life By You: mocny cios dla fanów

Paradox Interactive zamyka studio deweloperskie Life By You

Paradox Interactive ogłosiło niedawno anulowanie Life By You, gry symulacyjnej, która ma stanowić konkurencję dla The Sims opracowywanej przez Paradox Tectonic. Kiedy Rod Humble, główny projektant The Sims 2 i The Sims 3, stał na czele Tectonic, fani pokładali duże nadzieje w Life By You, którego premiera planowana była we wczesnym dostępie na początku tego miesiąca z nieokreślonym opóźnieniem. Niestety, premiera ta nigdy nie miała miejsca, ponieważ Life By You zostało później anulowane. W tym samym tygodniu Paradox Interactive ogłosił zamknięcie Tectonic.

„To trudna i drastyczna wiadomość dla naszych kolegów z Tectonic, którzy ciężko pracowali nad wydaniem Life By You we wczesnym dostępie” – powiedział w notatce prasowej Fredrik Wester, dyrektor generalny Paradox Interactive. „Niestety, w związku z odwołaniem ich jedynego projektu, musimy podjąć trudną decyzję o zamknięciu studia. Jesteśmy głęboko wdzięczni za ich ciężką pracę włożoną w próbę przekształcenia Paradoxu w nowy gatunek. »

Wpływ na branżę gier wideo

Zamknięcie studia następuje wkrótce po anulowaniu prac nad Life By You przez Paradox Interactive. Wester powiedział wówczas: „Przez długi czas wiązaliśmy nadzieje z Life By You i potencjałem gry, jaki w niej widzieliśmy, ale teraz jest jasne, że gra nie będzie w stanie spełnić naszych oczekiwań. Wydanie, z którego jesteśmy zadowoleni, jest zbyt odległe i dlatego podejmujemy trudną decyzję o jego odwołaniu. »

Likwidacja Life By You i stojącego za nim studia Tectonic to kolejny cios dla branży pogrążonej w chaosie, w której deweloperzy i studia zamykają się jeden po drugim. Zamknięcie Tectonic dodaje się do rosnącej listy niepokojących zamknięć i zwolnień w 2024 r.

Inne zamknięcia i zwolnienia w branży gier wideo

Na początku tego roku wydawca Dead by Daylight, Behaviour Interactive, zwolnił 95 pracowników. W maju deweloperzy Fae Farm i Dauntless, Phoenix Labs, zwolnili większość swojego personelu i odwołali prace nad grami, a w tym samym tygodniu Square Enix ogłosiło zwolnienia w ramach „reform strukturalnych”.

W maju Xbox zamknął cztery studia Bethesda, w tym Tango Gameworks, twórcę Hi-Fi Rush, i Arkane Austin, studio stojące za Redfall. Take-Two Interactive zamknęło Roll7, studio dla Rollerdrome i Intercept Games, studio dla Kerbal Space Program 2, a także masowe zwolnienia w niezależnym oddziale Private Division. Riot Games zwolniło 530 pracowników.

Źródło: www.gameinformer.com