Palworld: data premiery, rozgrywka i tryby gry wczesnego dostępu na Xbox, PC i Game Pass

Palworld, gra przygodowa o przetrwaniu w otwartym świecie

Palworld, gra przygodowa o przetrwaniu w otwartym świecie od dewelopera Pocketpair, wygląda bardzo podobnie do skrzyżowania Pokémonów i broni. Gra ukaże się we wczesnym dostępie na Xbox One, Xbox Series X/S, PC i Game Pass od piątku, 19 stycznia.

Gra polegająca na łapaniu potworów, przetrwaniu i tworzeniu przedmiotów

Na stronie Steam Pocketpair opisuje Palworld jako „grę polegającą na łapaniu potworów, przetrwaniu i tworzeniu”, ale zauważa, że ​​zawiera ona także „różne mechaniki z innych gatunków, aby zapewnić zupełnie nowe wrażenia każdemu na świecie. » Oprócz możliwości życia w harmonii ze złapanymi kumplami (początkowo ponad 100), gra oferuje także takie aktywności, jak idylliczne rolnictwo, eksploracja lądu i morza, przemierzanie lochów, walka, budowa i hodowla. Jednak wydaje się, że ma też ciemniejszy wygląd i to nie tylko z powodu broni.

Ciemna strona Palworld

Gracze, którzy zdecydują się stawić czoła bezwzględnemu syndykatowi kłusowników występującemu w grze, mogą na przykład znaleźć się w niebezpiecznej krainie, gdzie ograniczone zasoby mogą zmusić ich do zjedzenia swoich kumpli. Tymczasem Palów można zatrudnić do rozpalania ognia, wytwarzania prądu lub wydobywania rudy albo wysłać ich na linię produkcyjną, gdzie można ich zmusić do automatyzacji różnych zadań – aż do śmierci. Następnie dochodzi do kłusownictwa, gracze mogą popełniać przestępstwa, wkradając się do ostoi dzikiej przyrody, aby schwytać rzadkich znajomych, których można sprzedać za pieniądze.

Ciągły rozwój i dostępność

Wszystko to obsługuje tryb współpracy online dla maksymalnie czterech graczy, a dedykowane serwery dla 32 graczy będą również dostępne w momencie premiery wczesnego dostępu, a liczba ta prawdopodobnie wzrośnie w miarę rozwoju gry. Pocketpair określa, że ​​wczesny dostęp Palworld ma trwać co najmniej rok, podczas którego wprowadzi tryb gracz kontra gracz, nowych Kumpelów, nowe obszary i lochy do eksploracji, a także nowe przedmioty i budynki survivalowe (wersja Wstępny Wczesny Dostęp będzie obejmować 70 budynków i 350 typów przedmiotów). Wydawca twierdzi również, że „rozważa integrację całkowicie nowych systemów gier w oparciu o opinie i pomysły graczy”. »

Dostępność

Palworld będzie dostępny na Xbox One, PC w Microsoft Store i Steam, a także w ramach Game Pass po premierze 19 stycznia.

Źródło: www.eurogamer.net