Pac-Man World powraca — Xbox Wire


Na początku tego roku gracze mogli posmakować wielu klasyków Pac z Muzeum Pac-Mana+. Dzięki temu fani jasno powiedzieli, że jest jeden konkretny klasyk Pac-Mana, który chcieli zobaczyć w następnej kolejności – Pac-Man World Re-Pac. Cóż, dostarczyliśmy i jest już dostępny!

Pierwotnie wydany w 1999 roku, Świat Pac-Mana: 20ten Rocznica była pierwszą platformową przygodą Pac-Mana w 3D, wykorzystującą różnorodne unikalne umiejętności w celu uratowania swojej porwanej rodziny przed nikczemnym Pac-oszustem, Toc-Manem i Duchami! Pac-Man World Re-Pac wprowadza nową warstwę farby obecnej generacji do sportowej wyprawy Pac-Mana, która naszym zdaniem spodoba się zarówno obecnym, jak i nowym fanom!

Rozmawiałem z producentem gry, aby dowiedzieć się nieco więcej o tym, co trzeba było zrobić Pac-Man World Re-Pac do konsoli Xbox.


Przedstaw się i poinformuj nas trochę o swojej roli w zespole gry.

Nazywam się Yuji Yoshii z Bandai Namco Entertainment. jestem producentem Pac-Man World Re-Pac i odpowiadam za cały proces produkcji, od planowania do realizacji. Zajmuję się produkcją serii Pac-Man od Pac-Man Museum+.

Fani Pac-Mana domagają się powrotu Świat Pac-Mana od dłuższego czasu, więc gratulujemy powrotu tak ukochanej gry!

Jesteśmy zaszczyceni, że tak wielu fanów świętuje powrót Świat Pac-Mana.

Pac-Man World Re-Pac celebruje dziedzictwo Pac-Mana, tworząc na nowo ulubioną grę fanów, od dawna wyczekiwaną. Jakie elementy z oryginału Świat Pac-Mana zainspirował zespół grający, gdy po raz pierwszy podszedł do pracy nad Re-Pac?

Świat Pac-Mana została wydana z okazji 20-lecia Pac-Mana i jest pierwszą trójwymiarową platformówką akcji z tej serii. W oryginalnym (2D labiryncie) Pac-Man jego celem było ucieczka przed duchami i jedzenie kropek, ale w trójwymiarowej scenerii Świat Pac-Mana, Pac-Man może swobodnie biegać w przestrzeni 3D, korzystając z technik takich jak skakanie, odbijanie tyłka i przewracanie się. Postanowiliśmy ożywić tę akcję Pac-Mana za pomocą nowoczesnej grafiki i technologii.

Produkcja ruszyła jakiś czas przed ogłoszeniem gry; jak długi był ogólny harmonogram produkcji i jak się czułeś, gdy tytuł został wreszcie ujawniony światu?

Prace nad tym tytułem rozpoczęliśmy w 2020 roku, a gra jest w produkcji od około dwóch lat. Nasz zespół wielokrotnie omawiał gotowy obraz przeróbki na etapie planowania, dzięki czemu rozwój przebiegał stosunkowo sprawnie. Od premiery oryginalnej wersji minęły już 23 lata, ale doskonale zdajemy sobie sprawę z próśb fanów o powrót Świat Pac-Mana od tylu lat, więc niezmiernie się cieszymy, że w końcu możemy na nie odpowiedzieć.

Dla wielu fanów, którzy nie są zaznajomieni z procesem tworzenia gry, jakie są pierwsze kroki, jeśli chodzi o zremasterowanie ulubionej przez fanów i nad czym byłaś najbardziej podekscytowana pracą?

Wierzymy, że remake i remastery są możliwe dzięki żarliwym prośbom fanów, dlatego dokładnie zastanawiamy się, czy możemy zapewnić oryginalne wrażenia z gry, które nie zawiedzie ich oczekiwań. Dokładnie rozważamy to pytanie na początku procesu. Z drugiej strony rozgrywka, której wymagają gracze, zmienia się z biegiem czasu. Musimy zastanowić się nie tylko, czy uda nam się odtworzyć oryginał, ale także czy możemy zaktualizować grę w sposób zgodny z duchem czasu.

W Re-Pac, Pac-Man and the Ghosts są bardziej żywe niż kiedykolwiek. Co zainspirowało ich obecny wygląd i ogólny styl graficzny gry, gdy wprowadzaliście ją na sprzęt obecnej generacji?

Aktualizacje graficzne były jednym z głównych tematów Re-Pac. Wprowadziliśmy poprawki, aby stworzyć bardziej nowoczesny projekt Pac-Mana, zachowując jednocześnie komiksowy styl, jaki ma uniwersum Pac-Mana. Ponadto dzięki starannemu przedstawieniu naturalnych obiektów i budynków na każdym etapie w nowym wyglądzie byliśmy w stanie przywrócić Wyspę Duchów do życia.

„Pętla” oryginału Świat Pac-Mana z mechaniką platformową akcji z mieszanką rozwiązywania zagadek, aby osiągnąć cel każdego etapu, jest nadal zabawna. Co sprawia, że ​​ten styl rozgrywki jest intrygujący, jeśli chodzi o Pac-Mana?

Myślę, że „pętla” w Świat Pac-Mana bardzo dobrze współpracuje z Pac-Manem. Wspaniale jest zobaczyć Pac-Mana z jego okrągłym żółtym ciałem, używającego bardzo zabawnych, podobnych do Pac-Mana akcji, takich jak Butt Bounce, Rev Roll, Pac-Dot Attack itp., i rozwiązując zagadki.

W Pac-Man World Re-Pac, w porównaniu do oryginału wrogowie poruszają się nieco inaczej, są ulepszenia w interfejsie użytkownika, a gracze mogą podchodzić do poziomów w nowy sposób dzięki poszerzonemu polu widzenia. Jak podszedłeś do tworzenia tych i innych ulepszeń? Pac-Man World Re-Pac upewniając się, że zachowałeś wierność oryginałowi?

Oprócz ulepszonej grafiki, wprowadzono wiele ulepszeń w rozgrywce Re-Pac. Wprowadziliśmy szczegółowe poprawki do etapów, w których gracze w oryginale gubiliby się, do akcji, które były trudne do kontrolowania oraz do wrogów i sztuczek, które były trudne do zrozumienia.

Oryginalny Świat Pac-Mana dała nam zdolności do odbicia tyłka, przewracania obrotów i ataku Pac-Dot. Re-Pac zawiera te umiejętności i dodaje nowy skok poduszkowca do zestawu ruchów Pac-Mana, a także możliwość stania się Mega Pac-Manem. Czy możesz nam trochę opowiedzieć o tym, co zainspirowało cię do tego io twoim doświadczeniu, dając Pac-Manowi te nowe umiejętności?

W Re-Pac, dodaliśmy te dwa nowe elementy, aby zmienić grę w bardziej grywalną i zabawną nowoczesną grę akcji. Hover Jump przydaje się do skoków na duże odległości i regulacji upadku; zjedzenie Power Pellets zmieni cię w Mega Pac-Mana, który zaatakuje duchy.

Czy są jakieś konkretne aktualizacje graficzne, na które chciałbyś zwrócić uwagę?

Na terenie fabryki płonące rury, które świecą na czerwono, blokują drogę Pac-Manowi. Chcielibyśmy, abyście zobaczyli, jak pokazujemy wydmuchiwanie pary z tych rur i zobaczą różnicę w porównaniu z oryginalną wersją w trailerze porównawczym.

Oryginalny Świat Pac-Mana seria znana jest z chwytliwej ścieżki dźwiękowej. Czy możesz nam opowiedzieć o procesie przerabiania kultowych motywów muzycznych w grze? A czy są jakieś konkretne piosenki, które szczególnie lubi zespół grający?

Wiedzieliśmy, że wielu fanów ma również silne uczucia co do ścieżki dźwiękowej Pac-Man World, więc użyliśmy oryginalnej muzyki na większości scen i ekranów tytułowych. Mamy nadzieję, że ludzie poczują nostalgię zarówno za muzyką, jak i oprawą wizualną. Wszyscy lubimy muzykę z ekranu tytułowego. To wspaniała piosenka w stylu jazzowym, idealna na początek przygody, która ma się rozpocząć.

Czy w grze są jakieś zabawne, ukryte „pisanki” lub inne łatwe do przeoczenia rzeczy, na które gracze powinni uważać, grając na Wyspie Duchów?

Wszystkie etapy (z wyjątkiem „Buccaneer Beach” i etapu walki z bossem każdego obszaru) mają ukryte sześć liter „P”, „A”, „C”, „M”, „A” i „N”. Jeśli zbierzesz je wszystkie, możesz rzucić wyzwanie specjalnemu etapowi bonusowemu, więc spróbuj je znaleźć!

Pac-Man jest światową ikoną od ponad 40 lat. Jak myślisz, dlaczego Pac-Man przemawia do tak wielu ludzi?

Pac-Man zadebiutował jako gra zręcznościowa w 1980 roku i od ponad 40 lat cieszy się popularnością na całym świecie. Myślę, że dzieje się tak dlatego, że Pac-Man to prosta gra, w którą może grać każdy, a urocze kształty i ruchy żółtego, okrągłego Pac-Mana, który chętnie pożera wszystko, podbiły serca wielu ludzi. Myślę, że to „Pac-Man-ness” jest bardzo ważne dla serii.

Historyczny wpływ Pac-Mana i nieustająca przetrwanie w świecie gier wideo jest niezaprzeczalny. Wspaniale jest dodać taką zabawną grę do panteonu Pac-Mana. Dziękujemy za poświęcenie czasu na udzielenie dzisiaj odpowiedzi na nasze pytania!

Dziękuję Ci bardzo!

PAC-MAN WORLD Re-PAC

Xbox Live

PAC-MAN WORLD Re-PAC

Bandai Namco Entertainment America Inc.


39

29,99 USD

PAC-MAN przyjeżdża do domu w dniu swoich urodzin i odkrywa, że ​​Duchy porwały rodzinę PAC-MANA ​​i zrujnowały jego przyjęcie! PAC-MAN wyrusza na ratunek na Wyspę Duchów! • Dzięki ulepszonemu interfejsowi użytkownika, dopracowanej mechanice i zaktualizowanej grafice, PAC-MAN WORLD Re-PAC to zmodernizowany klasyk! • Unikaj duchów, rozwiązuj zagadki środowiskowe, ratuj PAC-FAM i nie tylko w tej platformowej przygodzie! • Odbijanie tyłka, przetaczanie obrotów, atak PAC-DOT i skok do ostatecznego starcia z TOC-MANEM! • Zagraj w kolekcję labiryntów 3D w TRYBIE MAZE! Wyczyść QUEST MODE, aby odblokować oryginalną grę PAC-MAN w TRYBIE ORYGINALNYM!

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2022/08/26/pac-man-world-is-back/