Overwatch 2, najgorsza gra w historii na Steamie

Wyczekiwana przez graczy gra Overwatch 2 ukazała się dwa dni temu na Steamie. Niestety, pierwsze powroty nie są tym, na co liczył Blizzard. W ciągu zaledwie 48 godzin ta strzelanka z perspektywy pierwszej osoby stała się „najgorszą grą w historii” na Steamie.

Mieszane przyjęcie

Pomimo osiągnięcia szczytu na poziomie 75 000 graczy i tysięcy recenzji, Overwatch 2 znalazł się na szczycie listy najniżej ocenianych gier na Steam ze średnią oceną około 1,09 według Hall of Shame na Steam250.

ostra krytyka

Wielu graczy pozostawiło negatywne recenzje gry, narzekając na brak zawartości, zbyt drogie skórki kosmetyczne i problemy z balansem. Niektórzy są nawet rozczarowani, że gra nie wygląda jak Team Fortress 2.

„Kupiłem Overwatch 1 za 40 dolarów, a potem Blizzard go usunął i stworzył tę drapieżną symulację mikrotransakcji” – czytamy w jednej z ponad 70 000 negatywnych recenzji. „To dokładnie ta sama gra, ale zabrali wszystko, za co zapłaciłeś pełną cenę w Overwatch 1. Jeśli grałeś w Overwatch 1 w dniu premiery, ta gra nie tylko wygląda tak samo, ale jest tą samą grą. Największe oszustwo XXI wieku” .

Inni użytkownicy dodali: „Witamy w Steam, Blizzard. Oto wszystkie szczere recenzje”.

Pomimo tej krytyki niektórzy gracze wskazywali na pozytywne aspekty gry, takie jak jej swoboda, brak programu uruchamiającego battle.net i unikalna koncepcja. Wskazują jednak również na toksyczną społeczność i deweloperów, którym nie udaje się zbalansować gry.

Te negatywne recenzje są dodatkiem do tych na Metacritic, gdzie Overwatch 2 również ma średnią ocen 1,4.

https://www.youtube.com/watch?v=VIDEO_ID

Wreszcie, aby dodać jeszcze więcej suspensu premierze Overwatch 2, słynny zapaśnik John Cena zaangażował się w kampanię marketingową gry w społeczność Overwatch iw ten sposób w tajemniczy sposób ogłosił kolejną aktualizację gry, zatytułowaną Inwazja.

Źródło: www.eurogamer.net