Oto dlaczego odrzucono bardziej solidną walkę w zwarciu Deathloopa


Deathloop pierwotnie miał bardziej solidny system walki wręcz, ale został usunięty podczas tworzenia i zastąpiony ruchem kopnięcia.

W wywiadzie wideo Noclip około 12:50 dyrektor kreatywny Deathloop Dinga Bakaba ujawnił, że Deathloop pierwotnie miał system parowania walki podobny do Dishonored. Ten pomysł został odrzucony na rzecz prostego i bardzo potężnego kopniaka Deathloopa.

„Na początku mogłeś bronić się maczetą, parować i blokować, tak jak powiedziałeś, ok, po prostu zadajmy sobie wszystkie pytania, które właśnie zadałeś [sic] ogrodzenie Dishonored, dowiemy się później” – powiedział Bakaba. „Ale jak tylko dodaliśmy tryb dla wielu graczy, coś poszło nie tak”.

Bakaba wyjaśnił, że najeźdźca „ma opóźnienie w stosunku do gospodarza”. Dało to różnicę w rozgrywce między najeźdźcami w trybie wieloosobowym a NPC. Tak więc system parowania został złomowany, ale twórcy nie byli usatysfakcjonowani.

„Więc usunęliśmy czasową parowanie i to było tylko [blocking] i to było nudne jak diabli”, powiedział Bakaba. „Więc powiedzieliśmy 'f *** obrona, po prostu zastąpmy obronę kopnięciem jak wielkim kopnięciem, które sprawia, że ​​lecisz”.

Parowanie zostało następnie usunięte i narodziło się ulubione kopnięcie fanów.

Zrzuty ekranu Deathloop

Sprawdź wybrany przez IGN najlepszy dysk SSD PS5 do grania w Deathloop na najwyższym potencjale konsoli.

Recenzja IGN Deathloop była stosunkowo pozytywna w stosunku do gry i chwaliła system walki: „Precyzyjna inżynieria tego złożonego, zapętlonego świata jest utrzymywana w równowadze przez system walki Deathloop, który jest zachwycająco hałaśliwym wydarzeniem, które ryczy jak smok z balistycznym oddechem”.

Odwiedź naszą instrukcję Deathloop i przewodnik Deathloop dla początkujących, aby opanować najnowsze gry Arkane Studios.

Petey Oneto jest niezależnym pisarzem dla IGN.Source : https://www.ign.com/articles/deathloop-melee-combat-changed-development