Ostrzeżenie: nie aktualizuj gry Minecraft poprzez aplikację Xbox na PC!

Minecraft: Ostrzeżenie o utracie światów po ostatniej aktualizacji Xbox

Deweloper Mojang ostrzegł graczy Minecrafta korzystających z aplikacji Xbox na PC, aby nie pobierali najnowszej aktualizacji, ponieważ może to spowodować zniknięcie ich światów.

To ostrzeżenie pochodzi z oficjalnego konta stanu usługi Minecraft w mediach społecznościowych Mojang, na którym napisano: „Nie aktualizuj gry Minecraft za pośrednictwem aplikacji Xbox na PC. Jeśli to zrobisz, twoje światy mogą zostać utracone. » Mojang zaleca, aby gracze najpierw uruchomili narzędzie do naprawy usług gier komputerowych, dostępne za pośrednictwem aplikacji na PC, przed zainstalowaniem nowej aktualizacji.

Znane problemy z wersją gry Minecraft

Strona znanych problemów z wydaniem gry Minecraft wyjaśnia, że ​​użycie narzędzia naprawczego zaktualizuje Microsoft Game Services do wersji 19.87.13001.0, unikając błędu aktualizacji i prawdopodobnie zapobiegając całemu chaosowi spowodowanemu utratą światów.

Minecraft x Przepustka Marketplace

Zwiastun Minecraft x Marketplace Pass.

Aby uruchomić narzędzie do naprawy, gracze muszą uruchomić aplikację Xbox na komputerze PC, kliknąć swoje zdjęcie profilowe, wybrać opcję Wsparcie, a następnie kliknąć opcję Narzędzie do naprawy usług gier. Po zakończeniu wystarczy kliknąć opcję Rozpocznij rozwiązywanie problemów i pozwolić narzędziu wykonać swoje czynności praca.

Według informacji o wydaniu Mojanga, aktualizacja Minecraft Bedrock z tego tygodnia podwaja zdrowie wilka do poziomu wersji Java i wprowadza szereg eksperymentalnych funkcji z dużej aktualizacji 1.21.lato, w tym Bogged (nowy wariant szkieletu, który strzela zatrutymi strzałami ), Ładunek Wiatru i Kryptę, w której znajdują się skarby i zamknięte łupy.

Ponadto Mojang ogłosił nową, miesięczną usługę subskrypcji gry Minecraft, zapewniającą członkom dostęp do „ponad 150 różnych pakietów zawartości” z rynku w grze.

Źródło: www.eurogamer.net