Osiem rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem gry Wróć na Monkey Island


Tak więc wielką wiadomością jest to, że szalona piracka przygoda, o której wszyscy mówili, Powrót na Małpie Wyspy, jest już dostępny na Xbox Series X|S, Windows, a także w ramach Game Pass! Wiem, że będziesz chciał wskoczyć i zagrać od razu, ale zanim to zrobisz, oto kilka ważnych rzeczy, o których powinieneś wiedzieć:

1. Kotwice to kłamstwo

Jedna z postaci w grze opowie ci wiele przypadkowych faktów na temat kotwic. Chcę cię zapewnić, że te fakty nie są niezbędne do rozgrywki ani do fabuły. Już nigdy się nie pojawią. Możesz o nich zapomnieć. Ponadto, jeśli ich nie zapomnisz, chcę mieć pewność, że rozumiesz, że „fakty” są zmyślone. Postać, o której mowa, nie jest świadomym kłamcą, ale jest pewną siebie osobą, która nie jest zbyt dobra w prowadzeniu badań. Nie używaj Return to Monkey Island jako faktycznego źródła w swoim artykule w Wikipedii o kotwicach. Prawdopodobnie najlepiej nie używać gry jako źródła faktów, kropka.

2. Ryby nie są kłamstwem

Ponieważ nie chcę, abyś przegrał zakłady barowe, muszę Cię poinformować, że w przeciwieństwie do faktów dotyczących kotwicy, ryby na sprzedaż w sklepie rybnym w Powrót na Małpie Wyspy wszystkie są skrupulatnie zbadane, prawdziwe ryby. śluzica, ropucha, śluzowiec, wzdęcia i lumpsucker to rzeczy, które istnieją w świecie zewnętrznym, choć wydaje się to nieprawdopodobne. Mogliśmy pozwolić sobie na pewną swobodę w ich zdolności do poruszania się i przetrwania poza wodą.

3. Soda z awokado jest zarówno fikcyjna, jak i prawdziwa i to nie nasza wina

Soda awokado to coś, co wymyśliliśmy na potrzeby gry, ale szybkie wyszukiwanie w Internecie pozwoli znaleźć wiele przykładów w prawdziwym świecie. Nie jesteśmy powiązani z żadnym z tych produktów, odmawiamy jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich istnienie i nie składamy żadnych roszczeń ani zapewnień o tym, co się z Tobą stanie, a co nie, jeśli je wypijesz.

Powrót do Monkey Island Zrzut ekranu

4. Na Wyspie Małp nie ma małp

No dobrze, jest tam wielka głowa małpy zrobiona z kamienia. Ale to jedyny. To gra o piratach, a nie małpach. Jeśli naprawdę potrzebujesz małp, proponujemy jeden z wielu doskonałych symulatorów zoo dostępnych obecnie na rynku.

5. Dzieci o imieniu Guybrush będą dokuczać w szkole

Po zagraniu w tę grę możesz ulec pokusie, aby nadać swojemu następnemu dziecku imię potężnego pirata Guybrusha Threepwooda. Oczywiście możesz robić, co chcesz, ale chciałbym przypomnieć, że szkoła podstawowa może być trudna dla dzieci o nietypowych lub sugestywnych imionach, takich jak Guybrush, LeChuck, Grossman czy John. Być może zamiast tego rozważysz zmianę własnego imienia lub zrobienie ładnego tatuażu?

Powrót do Monkey Island Zrzut ekranu

6. Warto próbować nowych rzeczy

To gra, która pobudza ciekawość, a nie karze. Więc nie martw się, idź i próbuj różnych rzeczy, nawet jeśli wydaje się, że ci nie pomogą, albo że mogą cię aresztować, zranić lub zabić. Eee… jasne jest, że mówię tylko o rzeczach, które robisz w grze, prawda? Wyrywanie ludzi z więzienia jest zwykle złym pomysłem w prawdziwym życiu.

7. Gra ma wersję pisarza

Powrót na Małpie Wyspy ma tryb Writer’s Cut, który można włączać i wyłączać wraz z wieloma innymi opcjami. The Writer’s Cut przywraca dodatkowe linie dialogowe, które zostały wycięte z gry, może kilkaset z nich. Premia! Ale gra zawiera już dużą liczbę słów, z pewnością wystarczającą dla większości ludzi. Jestem osobą, która zrobiła większość zarówno pisania, jak i cięcia, i mogę powiedzieć, że te dodatkowe słowa zostały usunięte z dobrych powodów. Ale niektóre z nich są zabawne, więc udostępniliśmy opcję ich odłożenia. Zawsze możesz ponownie wyłączyć tę opcję.

Powrót do Monkey Island Zrzut ekranu

8. Delektuj się tym

Możesz przyspieszyć grę, kiedy tylko chcesz, ale nie radzę w ten sposób podchodzić do pierwszego przejścia. Nie spiesz się. Poszperaj. Przynieś trochę przekąsek i przyjaciela. Zaufaj mi w tym.

Dobra, to wszystko, teraz jesteś gotowy! CHodźmy grać!

Powrót na Małpie Wyspy

Xbox Live

Powrót na Małpie Wyspy

Dewolwer cyfrowy


64


24,99 USD

19,99 USD

Przepustka do gry na PC

Xbox Game Pass

Return to Monkey Island to nieoczekiwany, ekscytujący powrót twórcy serii Rona Gilberta, który kontynuuje historię legendarnych gier przygodowych The Secret of Monkey Island i Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge opracowanych we współpracy z Lucasfilm Games. Minęło wiele lat, odkąd Guybrush Threepwood był ostatnio uwięziony w bitwie na rozum ze swoim wrogiem, piratem zombie LeChuckiem. Jego prawdziwa miłość, Elaine Marley, odwróciła swoją uwagę od rządzenia, a sam Guybrush jest zagubiony i niespełniony, ponieważ nigdy nie znalazł Sekretu Małpiej Wyspy. Modni, młodzi przywódcy piratów dowodzeni przez kapitana Madisona odsunęli starą gwardię od władzy, Melee Island zmieniła się na gorsze, a słynny biznesmen Stan został uwięziony za „przestępstwa związane z marketingiem”. Przekomarzaj się ze starymi przyjaciółmi i nowymi twarzami na znajomych wyspach teraz pod niebezpiecznym nowym przywództwem. Następnie wypłyń na pełne morze i odkrywaj nowe i nieznane, starając się wyjść z trudnych sytuacji. Sprytne łamigłówki, dziwaczne sytuacje i niszczycielskie riposty to wszystko, co stoi między Guybrush a chwałą”. Powrót do Point & Click Swashbuckling Wprowadzając klasyczną rozgrywkę typu „wskaż i kliknij” do współczesnego świata, nieustraszeni piraci będą rozwiązywać zagadki i eksplorować wyspy za pomocą sprytna ewolucja klasycznych elementów sterujących w grach przygodowych Interakcje kontekstowe, reaktywne drzewa dialogowe i łatwy w użyciu system ekwipunku sprawiają, że piractwo staje się dziecinnie proste. pod nowym zarządem przywódców, którzy naciskali na starych przyjaciół i nowe twarze. Wyrusz w nieznane krainy, takie jak trafnie nazwana Wyspa Terroru i mrożące krew w żyłach placówki Brrr Muda, aby zdobyć zarówno sojuszników, jak i wrogów. Stworzony przez legendarną załogę rozdział w serii Monkey Island oznacza powrót twórcy kultowej serii Rona Gilberta, do którego dołączył współautor gry Dave Grossman, dyrektor artystyczny Rex Cr sowa (Knights & Bikes, Tearaway) oraz kompozytorzy Peter McConnell, Michael Land i Clint Bajakian (Monkey Island, Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge).

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2022/11/09/eight-things-you-should-know-before-playing-return-to-monkey-island/