Oryginalna aktorka Bayonetta wydaje nowe oświadczenie, aby „Bronić siebie i swoją reputację”


Była aktorka głosowa Bayonetty, Hellena Taylor, zabrała się na Twittera, aby bronić się przed twierdzeniami, że jest „kłamcą i poszukiwaczem złota” w związku z trwającymi kontrowersjami wokół Bayonetty 3 w sprawie zapłaty za wznowienie jej roli jako tytułowej postaci.

W zeszły weekend Taylor zabrał się do Twittera, aby dać upust swojej frustracji, że rzekomo zaoferowano mu zaledwie 4000 dolarów za głos Bayonetty w nadchodzącym meczu. Po tym, artykuły z Bloomberga Jason Schrier i Andy Robinson z VGC który cytował wiele źródeł i dokumentacji – co zaprzeczało relacjom Taylora, że ​​zaoferowano jej tylko 4000 dolarów, aby ponownie zagrać rolę Bayonetty.

Dziś aktorka głosowa opublikowała na Twitterze nowe oświadczenie, w którym starała się bronić siebie i swojej reputacji w branży.

Raporty sugerowały, że PlatinumGames próbowało zatrudnić Taylora na maksymalnie pięć czterogodzinnych sesji, płacąc od 3000 do 4000 dolarów za posiedzenie. Według VGC łączna opłata wyniosłaby około 15 000 dolarów, czyli znacznie więcej niż Taylor za poprzednie tytuły.

Taylor podobno odrzuciła tę ofertę i zażądała sześciocyfrowej sumy i pozostałych płatności w zamian za zaangażowanie w projekt.

W serii tweetów Taylor stwierdziła, że ​​początkowa oferta PlatinumGames – którą odrzuciła – wyniosłaby łącznie 10 000 $, a po jej korespondencji z Hideki Kamiyą zaoferowano jej dodatkowe 5000 $.

Taylor mówi, że odrzuciła 15 000 USD, a 11 miesięcy później odrzuciła również ofertę 4 000 USD za głosowanie „niektórych linii” jako stałą opłatę.

Według Taylor, nie było żadnych obszernych rozmów, a twierdzenia, że ​​zaoferowano jej 4000 dolarów za 5 sesji nagraniowych, są, jak sama mówi, „totalnymi fabrykacjami”. Co więcej, zaprzecza, jakoby wynegocjowała sześciocyfrową zapłatę.

„Nie było „szerokich negocjacji” – napisał na Twitterze Taylor. „Poinformowano mnie również o absurdalnych fikcji, takich jak prośba o 250 000 dolarów. Jestem graczem zespołowym. Po prostu prosiłem o godziwą, godną płacę, odpowiadającą wartości, jaką wnoszę do tej gry.

Doświadczona aktorka głosowa powiedziała również, że otrzymała „szokująco niską” kwotę 3000 funtów szterlingów za oryginalną grę Bayonetta i tylko „trochę więcej” za Bayonettę 2.

Taylor zakończyła wątek na Twitterze, mówiąc kibicom, że wszelkie pieniądze, które zabrała z podpisywania się przez fanów, zostały przekazane na cele charytatywne.

15 października Taylor opublikowała serię filmów na Twitterze, w których oskarżyła PlatinumGames – twórców serii Bayonetta – o płacenie jej, jak to określiła, obraźliwie niskiej stawki za głosowanie gry.

W filmach Taylor wyjaśniła, że ​​odrzuciła początkową „obraźliwą ofertę” od PlatinumGames, aby ponownie zagrać rolę w Bayonetta 3 – franczyzie, o której twierdzi, że jest warta 450 milionów dolarów. Następnie napisała do reżysera serialu, Hideki Kamiyi, aby – jak sam powiedział Taylor – „poproś go o to, ile jestem wart”.

Według Taylor, Kamiya odpowiedział, wyjaśniając, że docenia jej pracę nad serialem. Następnie podobno zaoferował jej ryczałtową stawkę w wysokości 4000 USD za głos w grze, którą odrzuciła, co skłoniło PlatinumGames do skontaktowania się z Jennifer Hale z Mass Effect.

Filmy opublikowane przez Taylora zostały od tego czasu obejrzane łącznie ponad 10 milionów razy i wywołały debatę na temat płatności aktorów głosowych w branży gier wśród trwających kontrowersji.

Rzucili również cień na zbliżającą się premierę Bayonetty 3, która ma być jedną z największych premier Nintendo w tym sezonie świątecznym.

Anthony Wood jest niezależnym pisarzem naukowym dla IGN

Źródło : https://www.ign.com/articles/bayonetta-3-voice-actress-controversy-new-statement