Omni-Man w Mortal Kombat 1: projekt, umiejętności i rozgrywka

Przez lata NetherRealm Studios miało okazję zaprojektować naprawdę wyjątkowe postacie gościnne. Przywilej, który jest prawdziwą misją dla tych postaci, aby wyróżniać się w naszych grach.

Referencje dotyczące pomysłów na ruchy specjalne

Jako projektant w NetherRealm Studios przez ponad 10 lat osobiście pracowałem nad wieloma postaciami gościnnymi. Na przykład w przypadku Omni-Mana inspirowaliśmy się serią Invincible. Odniesienia były bardzo przydatne w wyjaśnianiu naszych koncepcji Fatality, Brutality, a czasem nawet standardowych ataków. Na przykład „pięść w plecy w stylu Omni-Mana” doskonale przekazuje ideę.

W przypadku Omni-Mana w Mortal Kombat 1 każdy specjalny ruch, który stworzyliśmy, jest powiązany z czymś, co widzieliśmy w serii, nawet w najdrobniejszych szczegółach. Podczas procesu projektowania zebraliśmy liczne odniesienia do ruchów, póz, efektów wizualnych i dźwięków, aby ustalić podstawy projektu rozgrywki. Wykorzystaliśmy nawet technologię przechwytywania ruchu, aby bardzo precyzyjnie odtworzyć niektóre odniesienia.

Jedną rzeczą, której ludzie mogą nie zauważyć od razu, jest to, że jego peleryna porusza się w podobny sposób, jak w serialu. Na przykład specjalny ruch zderzenia klatki piersiowej powoduje, że peleryna porusza się w określony sposób, wzorowany na scenie z serialu.

Twórczość Fatality

Jedną z rzeczy, które najbardziej lubię w Omni-Manie, jest jego kreatywny sposób dokonywania zemsty, coś, czym dzielimy się z zespołem Skybound. Włożyliśmy wiele myśli w stworzenie jego Fatality. Nie chcę zdradzać zbyt wiele tym, którzy jeszcze ich nie widzieli, ale wiedzą, że są one bezpośrednio inspirowane kultowymi scenami z serialu. Ustawienia Fatalities są również inspirowane kultowym poziomem z Mortal Kombat 3.

Szybkość i moc Omni-Mana

Jeśli chodzi o zdolności postaci, czerpaliśmy inspirację z szybkości, mocy, osobowości i brutalności Omni-Mana. Te cechy wyznaczały ogólny język jego projektu. Prawdziwym wyzwaniem jest wdrożenie tych pomysłów, aby przekazać wygląd, styl i moc w urzekający sposób poprzez fascynujący styl rozgrywki.

Zrzut ekranu z Mortal Kombat 1 Omni-Man

Dzięki Mortal Kombat 1 zrobiliśmy krok naprzód pod względem projektu i przepływu pracy, głównie dzięki zmianie silnika, która pozwala nam zrobić rzeczy pod względem efektów i animacji, które wcześniej były niemożliwe. Wykorzystaliśmy te zdolności, aby przełożyć na grę przytłaczające poczucie szybkości i mocy Omni-Mana z serii.

Z punktu widzenia rozgrywki Omni-Man to postać, która skupia się na szybkości i mocy. Jednym z jego najbardziej znanych ruchów specjalnych jest postawa Viltrumite. Na ziemi lub w powietrzu Omni-Man przyjmuje pewną siebie pozę, w której gracz może wykonywać ćwiczenia

Źródło: news.xbox.com