Ogłoszono nowe dzieło Astro Bota: „najwspanialszą grę, jaką kiedykolwiek stworzono” przez Team Asobi.

Nowy zwiastun Astro Bota ujawniony podczas State of Play w maju 2024 r. wywołał ekscytację wśród fanów gier wideo. Zespół Asobi w końcu postanowił stworzyć pełnoprawny tytuł Astro Bot, nazywając go „największą grą, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy”. » Szef studia Nicolas Doucet podzielił się swoimi ambicjami w wywiadzie dla Entertainment Weekly. Twierdzi, że nowa gra, zatytułowana po prostu Astro Bot, oferuje gęstsze wrażenia i wyznacza początek nowej ery dla Asobi i PlayStation.

Astro Bot: nowy początek

Astro Bot to słynna maskotka PlayStation, która przez ostatnie lata pozostawała stosunkowo dyskretna. Gracze mogą to poznać dzięki tytułom Astro Bot Rescue Mission dostępnym wyłącznie na PSVR lub od niedawna Astro’s Playroom oferowanemu bezpłatnie posiadaczom PlayStation 5. Choć dla niektórych te gry pozostały niezauważone, udało im się zaimponować tym, którzy je wypróbowali (Rescue Mission). otrzymał ocenę 9/10, a Pokój Zabaw 8/10).

Nowa, obiecująca przygoda

Astro Bot wreszcie ujawnia się w tytule dla jednego gracza podczas prezentacji State of the Players w maju 2024 r. Na graczy czeka ponad 80 poziomów, prowadzących przez lasy, pustynie, wulkany i wiele innych środowisk. Ujawniony zwiastun przedstawia robotyczne wersje kultowych postaci, takich jak Nathan Drake, Kratos i Ico. Asobi obiecał mnóstwo ukłonów w stronę innych gier PlayStation, w których na drodze Astro pojawiła się cała gama postaci.

Uniwersum bogate w odniesienia

Gracze będą mogli odkryć liczne pisanki rozsiane po całej grze. Astro Bot podąża śladami swoich poprzedników, integrując odniesienia do flagowych tytułów z uniwersum PlayStation. Ta nowa przygoda zapowiada się bogata w zawartość, łącząc innowacyjną mechanikę rozgrywki Astro Bot z hołdem złożonym kultowym postaciom marki.

Asobi oficjalnie dołączył do stajni PlayStation w 2021 r., a jego największy jak dotąd tytuł, Astro Bot, będzie dostępny na PS5 od 6 września 2024 r. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z zapowiedziami z najnowszej prezentacji stanowej Play.

Źródło: www.ign.com