Ogłoszono koniec Minecraft Legends po niecałym roku wsparcia

Koniec wsparcia dla Minecraft Legends od Mojang

Firma Mojang właśnie ogłosiła zakończenie wsparcia dla Minecraft Legends, spin-offu RTS-owego fenomenu budowania z klocków w otwartym świecie, po niecałym roku od jego premiery.

W artykule opublikowanym na oficjalnej stronie Minecrafta starsza pisarka Cristina Anderca dzieli się szczegółami na temat ostatniej aktualizacji Lost Legends, Snow vs Snouts. Jednak w dalszej części artykułu autor szczegółowo opisuje, co stanie się z Minecraft Legends w przyszłości, mówiąc, że zespół Blackbird Interactive „wycofuje się z prac nad grą”.

Gra ukazała się na Switchu 18 kwietnia 2023 roku, co oznacza, że ​​gra nie przetrwała nawet dziewięciu miesięcy. Nie powstrzymuje to jednak Anderca od chwalenia wsparcia społeczności od chwili premiery gry. Mówi: „Nasza społeczność zawsze pomagała nam kształtować nasze gry i jest to coś, co bardzo doceniamy, szczególnie podczas premiery zupełnie nowej gry. »

Oświadczenie Cristiny Anderca na temat przyszłości Minecraft Legends

Od momentu premiery wysłuchaliśmy opinii społeczności i wdrożyliśmy szereg zmian i dostosowań, aby ulepszyć grę. Po wykonaniu tej czynności cofniemy się o krok od rozwoju. Chociaż nie będziemy udostępniać żadnej nowej zawartości (tj. aktualizacji, Lost Legends ani DLC Marketplace) do Minecraft Legends, zabawa się na tym nie kończy. Będziemy nadal dobrze się bawić, grając w tę grę wraz z naszą społecznością, ponieważ te hałaśliwe pigliny nie wykazują oznak spowolnienia. Dodatkowo zostawiamy Ci ostatni prezent: skórkę Jasnookiego Bohatera, którą możesz już odebrać na rynku Minecraft Legends Marketplace. Oświetl sobie drogę do przodu i walcz dalej!

Mieszany odbiór Legend Minecrafta

Najnowsza aktualizacja, Snow vs Snouts, pozwala ci władać potężniejszą wersją miotacza czerwonych kamieni, którego będziesz używać do niszczenia baz piglinów. I tylko to masz pod kontrolą – żadnych potworów, żadnych możliwości budowania, nic. Różni się więc nieco od innych trybów w Lost Legends.

Minecraft Legends ma obecnie „mieszany” wynik w recenzjach użytkowników Steam po ponad 2000 recenzjach fanów i wydaje się, że gra nie przebiła się tak bardzo, jak inne adresy IP Minecrafta. Recenzje również nie były szczególnie ciepłe w stosunku do tytułu. Gra ma obecnie 70% oceny w serwisie OpenCritic, średnio 71 (na Xbox Series) i 65 (na PC) w serwisie Metacritic.

Reakcja gracza i koniec rozwoju

Czy grałeś w Minecraft Legends? Czy jesteś zaskoczony słysząc, że rozwój się kończy? Daj nam znać w komentarzach.

Powiązane artykuły

Powiązane gry

Źródło: www.nintendolife.com