Oficjalne ogłoszenie: Nintendo po raz pierwszy ogłasza Switch 2

Oficjalny komunikat Nintendo potwierdza, że ​​o Switchu 2 usłyszymy „w tym roku podatkowym”, czyli przed końcem marca 2025 roku. Jednak, jak zauważyło Nintendo, podczas nadchodzącego Nintendo Direct zaplanowanego na czerwiec nie zostaną ujawnione żadne nowe informacje. Prezydent Shuntaro Furukawa.

Przełącznik 2 zostanie wkrótce ujawniony

Oświadczenie Nintendo kończy ciszę wokół następcy Switcha, pomimo ciągłych przecieków na temat Switcha 2 i jego postępów na drodze do jego premiery.

Zmień 2 prognozy

Kilka raportów ujawniło już pewne szczegóły na temat tego, czego możemy się spodziewać po Switchu 2. Powszechnie oczekuje się, że ta nowa konsola hybrydowa, podobnie jak Switch, będzie miała zwiększoną moc techniczną. Oczekuje się, że Switch 2 będzie oferował większy, ośmiocalowy ekran, chociaż będzie to wyświetlacz LCD, a nie OLED, a nowe Joy-Cony będą mocowane magnetycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=videoID

Ogłoszenie Nintendo Direct w czerwcu potwierdza, że ​​firma po raz kolejny poinformuje fanów o swoich planach podczas zwykłego okresu E3 (RIP). Być może Metroid Prime 4, pierwotnie potwierdzony na Switcha 1 w 2017 roku, wreszcie doczeka się wzmianki podczas tej prezentacji?

Źródło: www.eurogamer.net