Odkrywanie pełnej historii Metroid 2 | Gry wideo


Pierwszy sezon Informator gryVideo Gameography bada historię serii Metroid. Po zapoznaniu się z klasycznym debiutem Samusa, przechodzimy do polaryzacyjnej, przenośnej kontynuacji, Metroid II: Return of Samus.

Opracowany przez Nintendo R&D1, Metroid II jest w dużej mierze postrzegany jako rudowłosy pasierb z serii. Wyprawa na bis Samusa rozpoczęła się na Game Boyu w 1991 roku, co oznacza, że ​​była ograniczona pod względem prezentacji i skali. Monochromatyczna grafika i powiększona perspektywa sprawiły, że eksploracja była trudniejsza niż jej poprzedniczka, a główna misja wymagała od graczy zlokalizowania i wyeliminowania ponad 40 Metroidów rozsianych po mapie, struktury misji, która od tego czasu nie została zaimplementowana.

Dołącz do gospodarzy Bena Reevesa (@BenjaminReeves), Marcus Stewart (@ MarcusStewart7) oraz gość specjalny, autor komiksów/prowadzący podcasty Chris Sims (@teisb), gdy badamy fabułę gry Metroid II, jej historię rozwoju i trwały wpływ, na przykład fakt, że doczekał się dwóch nowoczesnych przeróbek, zarówno oficjalnie, jak i poza nim.


Jeśli chcesz skontaktować się z podcastem Video Gameography, możesz wysłać do nas e-mail na adres podcast@gameinformer.com. Możesz również dołączyć do naszego oficjalnego Informator gry Serwer Discord, łącząc swoje konto Discord z kontem Twitch i subskrybując Informator gry Kanał Twitcha. Następnie znajdź kanał o grach wideo w sekcji „Przestrzenie społeczności”.

Source : https://www.gameinformer.com/exclusive-podcast/2021/10/23/exploring-the-full-history-of-metroid-2-video-gameography