Odkryj znaczenie Eda w Street Fighter 6!

Street Fighter 6: Akuma dołącza do gry

Ostatnia postać z planów DLC na rok 1 do gry Street Fighter 6, Akuma, w końcu pojawiła się w grze na początku tego tygodnia. Mieliśmy okazję porozmawiać z reżyserem Takayukim Nakayamą na temat znaczenia Wielkiego Demona w grze.

Kiedy zespół spotyka się, aby wybrać postacie, myśli o zrównoważeniu składu nie tylko pod względem stylu, ale także regionów i krajów, które reprezentują postacie. Jednak fabuła gry – w przypadku Street Fighter 6 – World Tour – również odgrywa dużą rolę.

Kiedy ogłoszono, że Ed będzie trzecią postacią pojawiającą się w DLC w roku 1, niektórzy zastanawiali się, jakie jest jego znaczenie dla gry Street Fighter 6. W rzeczywistości był on jedynie postacią drugoplanową w Street Fighter IV, zanim zadebiutował jako grywalny w Street Fighter V. Jednak według Nakayamy Ed był w rzeczywistości jedną z najważniejszych postaci, które miały wpływ na rozwój Street Fighter 6.

Choć Ed odegrał kluczową rolę w opracowaniu nowoczesnego sterowania, miłość fanów do niego w mediach społecznościowych poprowadziła zespół programistów na ścieżkę opracowania najważniejszego trybu gry Street Fighter 6.

Street Fighter 6 ukazało się na PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PC 2 czerwca 2023 roku. Aby dowiedzieć się, dlaczego uważamy ją za jedną z najlepszych gier współczesnej serii Street Fighter, przeczytaj naszą recenzję tutaj. Aby dowiedzieć się więcej na temat tworzenia Street Fighter 6, przeczytaj cały nasz artykuł tutaj.

Źródło: www.gameinformer.com