Odkryj Zenless Zone Zero od studia HoYovers: wydana w lipcu na kilku platformach!

Prezentacja Zenless Zone Zero

Długo oczekiwany kolejny tytuł studia HoYoverse, Zenless Zone Zero, to fuzja tego, czego możemy spodziewać się po grach HoYoverse z zupełnie nowymi pomysłami. Gra koncentruje się na olśniewającym pejzażu miejskim w apokaliptycznym świecie. Gracze zabierają swoją trzyosobową drużynę na obszary pełne potworów, a następnie wracają do miasta, aby wykonać zadania poboczne, lepiej poznać postacie, a może nawet napić się kawy lub miski ramenu. Podobnie jak w innych grach HoYoverse, prawdopodobnie najważniejszym punktem jest różnorodność stylowych postaci o specjalizacjach bojowych.

Inspiracja bezzenową strefą zero

Producent Zenless Zone Zero, Zhenyu Li, powiedział, że zespół zaczął od skupienia się na estetyce postaci w grze. Jednak zmieniło się to w miarę postępu prac. Zespół zajmujący się planowaniem mechaniki postaci i zespół graficzny ściśle ze sobą współpracują, aby stworzyć nowe postacie.

Zespół programistów i współpraca

Zespół programistów odpowiedzialny za ogromne gry HoYoverse pozostaje w dużej mierze tajemnicą, ale Zhenyu Li przedstawił szczegóły dotyczące powstania zespołu ZZZ odpowiedzialnego za tę ręcznie wykonaną grafikę. Projekt rozpoczął się z zaledwie 12 osobami podczas pierwszych faz demonstracyjnych w 2020 r., a następnie rozrósł się do około 60 osób podczas pierwszej zamkniętej wersji beta. Dziś zespół liczy ponad 400 członków.

Zespół programistów Zenless Zone Zero jest bardzo młody i pochodzi z różnorodnych środowisk. Weterani branży gier wideo i młode talenty, które podzielają te same wartości, z pasją tworzą ciekawy produkt. Niektórzy członkowie zespołu, w tym Zhenyu Li, przed dołączeniem do ZZZ pracowali nad innymi projektami HoYoverse.

Przyszły potencjał Zenless Zone Zero

Po premierze ZZZ 4 lipca gra będzie dostępna na PlayStation 5, urządzeniach mobilnych i komputerach PC. Zespół pracuje jednak także nad adaptacją gry na Nintendo Switch i Xbox. Jako gra usługowa na żywo, ZZZ będzie otrzymywać aktualizacje zawartości, w tym nowe dzielnice, sklepy i oczywiście dodatkowe postacie.

Źródło: www.ign.com