Odkryj wyjątkowe partnerstwo stojące za grą Senua’s Saga: Hellblade II

Zajrzyj za kulisy powstawania gry Senua’s Saga: Hellblade II, która będzie dostępna od 21 maja na Xbox Series X|S i PC. To dumny moment dla naszego zespołu i wszystkich, którzy przyczynili się do tej przygody. Dzisiaj chcemy uczcić pracę naszych konsultantów ds. zdrowia psychicznego, wypuszczając film „Senua’s Psychosis”, który szczegółowo opisuje, w jaki sposób doświadczenie Senui związane z psychozą w Hellblade II jest zakorzenione zarówno w neuronauce, jak i w prawdziwych doświadczeniach.

Niezbędna współpraca

Od pomysłu opowiedzenia historii postaci cierpiącej na psychozę poczuliśmy odpowiedzialność za pełne zrozumienie tematu. W ten sposób rozpoczęliśmy współpracę z profesorem Paulem Fletcherem, profesorem neuronauki o zdrowiu na Uniwersytecie w Cambridge, co doprowadziło nas do nawiązania współpracy z Recovery College East i innymi grupami ludzi, którzy podobnie jak Senua mają prawdziwe doświadczenie wizji i przesłuchań, które inni nie podzielają, a także unikalnych przekonań na temat świata.

To, co zaczęło się jako ćwiczenie edukacyjne, szybko przekształciło się w twórczą współpracę, w której otwartość, szczerość i entuzjazm naszych współpracowników dały nam możliwość nie tylko dokładnego przedstawienia doświadczeń Senuy, ale także wzbogacenia naszej postaci, jego wszechświata i jego historii.

Źródło empatii i zrozumienia

W przypadku Hellblade: Senua’s Sacrifice byliśmy zaszczyceni wiedząc, że podróż Senuy pomogła niektórym fanom lepiej zrozumieć psychozę. Niektórym pomogło to zrozumieć własne doświadczenia. Innym pomogło to zrozumieć doświadczenia ich bliskich. Wielu osobom pomogło to rozwinąć empatię wobec milionów ludzi, którzy codziennie zmagają się z problemami psychicznymi.

Gdy zbliżamy się do premiery gry Senua’s Saga: Hellblade II, naszym pragnieniem jest po raz kolejny pozwolić niektórym doświadczyć, jak to jest słyszeć głosy, widzieć rzeczy, które tylko ty widzisz, i kierować się przekonaniami, które innym mogą wydawać się niezwykłe. Kilka tygodni temu miałem okazję dzielić scenę z naszymi współpracownikami podczas Hellblade: A Journey of the mind, konferencji zorganizowanej we współpracy z Cambridge Neuroscience, poświęconej badaniu, jak psychoza Senui ożywa w Hellblade. Dla zainteresowanych całą konferencję można obejrzeć tutaj. Ta konferencja przypomniała mi, jakie mieliśmy szczęście, że mogliśmy współpracować z naszymi współpracownikami zajmującymi się zdrowiem psychicznym – grupą wyjątkowych ludzi, którzy w pełni zaangażowali się w pomoc w tworzeniu historii Senui, której doświadczenia równie dobrze mogły być przeżyciami prawdziwej osoby.

Uznanie i wdzięczność

W dzisiejszym filmie z dumą przedstawiam Paula, Eddy’ego i Kathy oraz dziękuję im i wszystkim naszym współpracownikom za ich ogromny wkład w Hellblade. Więcej informacji na tematy poruszone w tym filmie można znaleźć na stronie hellbladehelp.info.

Źródło: news.xbox.com